10 pomysłów na biblioteczną gazetkę

Inspiracje na cały rok

Po częściowym otwarciu szkół na korytarzach ponownie pojawią się uczniowie, którzy stojąc przed biblioteką, jednym okiem spoglądać będą na kolegów i koleżanki, a drugim na biblioteczną gazetkę. Co na niej powiesić, żeby zainteresować młodych czytelników i skłonić ich do wkroczenia w świat literatury? Oto 10 pomysłów na poszczególne miesiące nadchodzącego roku.

1. Nowi patroni

Z końcem listopada Sejm ustanowił patronów 2021 r. Uhonorowano: Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza oraz kard. Stefana Wyszyńskiego. 2021 będzie także rokiem Konstytucji 3 maja. Warto w styczniowej gazetce nawiązać do treści bezpośrednio kojarzących się z jednym lub kilkoma patronami i konstytucją. Gazetka stworzona np. na podstawie kolażu wydruków okładek ponad stu wydań kultowej powieści Solaris (dostępnych na stronie Rok Lema (https://roklema.pl) czy zamieszczona przed biblioteką wystawa wszystkich dostępnych w placówce wydań polskich...

Dalszy ciąg dostępny jest

dla posiadaczy prenumeraty zamówionej w Wydawnictwie Sukurs.

Otrzymasz dostęp do archiwum z 4 tysiącami artykułów, drukowane numery pocztą i wiele narzędzi dla bibliotekarzy.

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

01/2021

...lub zamów numer Biblioteka w Szkole 01/2021