14 przystojniaków na 14 lutego

Biblioteka też może zorganizować walentynki w swoich murach. Gdzie spotkać jednego z 14 tajemniczych przystojniaków i jak spędzić romantyczny wieczór w jego towarzystwie?

W Dzień św. Walentego w bibliotece szkolnej Liceum Ogólnokształcącego nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie można było wybrać sobie kandydata, z którym spędzi się romantyczny wieczór… Tajemniczymi przystojniakami okazali się bohaterowie literaccy i pisarze! Na dziewczyny, które zaciekawił specjalny komunikat nauczyciela bibliotekarza nadany przez szkolny radiowęzeł, czekały w bibliotece zapakowane i przewiązane wstążką (oczywiście czerwoną) książki. Każda wyglądała tak samo – widniał na niej zarys postaci mężczyzny otoczony czerwonymi serduszkami! Na ich odwrocie można było odnaleźć wiersz, który mniej...