70 lat Nowej Huty

Projekt edukacyjny

Każda biblioteka promuje czytelnictwo, a przez zaangażowanie lokalnej społeczności zasięg prowadzonych przez nią działań może być szerszy. Podczas organizacji różnych konkursów warto korzystać z nowych technologii oraz różnych form służących promocji czytelnictwa.

W 2019 r. Nowa Huta – najmłodsza dzielnica Krakowa, obchodziła 70. rocznicą powstania. W związku z tym w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie – Filii w Nowej Hucie opracowano projekt edukacyjny pn. „70 lat Nowej Huty” adresowany do uczniów szkół nowohuckich. Obejmował on organizację konkursów tematycznych, zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, szkoleń dla nauczycieli, spotkania z przewodnikiem, przygotowanie wystawy poświęconej Nowej Hucie oraz wystawy prac pokonkursowych.

Współorganizatorami projektu były wybrane szkoły nowohuckie, z których nauczyciele bibliotekarze spotykają się w ramach...

Dalszy ciąg dostępny jest

dla posiadaczy rocznej prenumeraty zamówionej w Wydawnictwie Sukurs.

Otrzymasz dostęp do archiwum z 4 tysiącami artykułów, drukowane numery pocztą i wiele narzędzi dla bibliotekarzy.

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

02/2020

...lub zamów papierowy numer 02/2020 Biblioteki w Szkole