Ankieta w chmurze

Jak stworzyć ankietę, którą uczniowie wypełnią z przyjemnością i która będzie przydatna w pracy bibliotekarza? Wystarczą do tego formularze Google w chmurze i znajomość podstawowych zasad prawidłowej budowy kwestionariusza. Praktyczny poradnik krok po kroku.

„W badaniach ankietowych nie tyle sam ankieter musi być mądry, co sama ankieta” - mówią słynne słowa polskiego socjologa*. Jak stworzyć ankietę, którą uczniowie wypełnią z przyjemnością i która będzie przydatna w pracy bibliotekarza?

* J. Sztumski, Wstęp do metod i technik badań społecznych, Katowice: Wydawnictwo Naukowe „Śląsk”, 1999.

ANKIETA W CHMURZE

Bibliotekarze w swojej pracy bardzo chętnie wykorzystują ankiety. Kiedyś ankiety biblioteczne były one w postaci papierowej, ale dzięki rozwojowi nowych technologii coraz częściej dostępne są w chmurze. Dzięki nim zbierane są opinie o bibliotece, jej organizacji i metodach pracy, badany jest stopień satysfakcji czytelników z oferowanych usług, zasobów i podejmowanych aktywności, poznaje się preferencje czytelników. Analiza wyników ankiet przeprowadzanych wśród czytelników może być podstawą do określania strategii działania biblioteki, do zaplanowania i przygotowania atrakcyjnej dla nich...

Dalszy ciąg dostępny jest

dla posiadaczy prenumeraty zamówionej w Wydawnictwie Sukurs.

Otrzymasz dostęp do archiwum z 4 tysiącami artykułów, drukowane numery pocztą i wiele narzędzi dla bibliotekarzy.

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

01/2019

...lub zamów dodatek Biblioteka – Centrum Informacji 01/2019

W cenie 30,00 zł

Zamów numer
Dodaj artykuł do ulubionych, aby wrócić do niego w przyszłości.