Penumerata bez inflacji, od 50 zł. Sprawdź.

BezCENne czytanie

We Włocławku miłośnicy czytania wyruszyli na rajd rowerowy

Czytanie jest bezcenne, ale wcale nie oznacza to, że należy się z książką zaszyć w czterech ścianach. Przekonuje o tym Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku – organizator rajdu rowerowego, w którym wzięli udział miłośnicy książek i rowerów, a wśród nich przedstawiciele lokalnych środowisk (m.in. Miejska Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół Akademickich we Włocławku), łącząc tym samym pasję czytania z aktywnym wypoczynkiem.

Wydarzenie to miało na celu nie tylko miłe i aktywne spędzenie popołudnia, ale również zwrócenie uwagi na ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Pszczół oraz promocję czytelnictwa. Na uczestników rajdu, którego trasa wiodła Ekoszlakiem przez malownicze okolice Włocławka, czekało szereg atrakcji.

Wizyta w EkoSzkole działającej w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej we Włocławku dała możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z mistrzem pszczelarstwa Dariuszem Domagalskim, a odwiedziny Muzeum Etnograficznego we Włocławku umożliwiły własnoręczne ulepienie glinianego naczynia, zaznajamiając tym samym wszystkich uczestników z najstarszych polskim rzemiosłem.

Rajd rowerowy zakończył się w Parku na Słodowie, gdzie wypoczynek na łonie natury uświetniły gry, zabawy i konkursy oraz wspólne ognisko i czytanie książki pt. Historia Pszczół autorstwa Mai Lunde.