Uzyskaj dostęp do portalu. Zamów prenumeratę lub zaloguj się.

Biblioteki szkolne w działaniu

Przegląd inicjatyw bibliotek szkolnych

Biblioteki szkolne w działaniu Przegląd inicjatyw bibliotek szkolnych
Źródło: Profil I LO w Siemianowicach Śląskich na Facebooku

Konkurs na najładniejsze szkolne notatki, ekologiczna akcja adopcji roślin i biblioteczne skarby czyli zapomniane dzieła w zasobach biblioteki.

 1. Najładniejsze szkolne notatki

  Biblioteka Zespołu Szkół nr 7 w Tychach

  Konkurs na najładniejsze szkolne notatki został ogłoszony w związku z Dniem Pisania Ręcznego. Nie jest łatwo pisać czytelnie, ale jest to możliwe, o czym świadczą zeszyty uczestników konkursu. Pisanie ręczne aktywizuje pracę mózgu, zwiększa kreatywność oraz poprawia zdolność zapamiętywania informacji. Wzmacnia również rękę oraz rozwija umiejętność czytania i poprawnego wysławiania się.

  Profil Biblioteki ZS nr 7 w Tychach

 2. Biblioteczny plantcrossing

  Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie

  Ekologiczna akcja adopcji roślin cieszy się sporym zainteresowaniem. W zielonej strefie wymiany roślin znalazły się m.in. aloes, geranium, bluszcz, peperomia, żyworódka, monstera, grudnik, palma koralowa, kolanchoe, drzewko szczęścia czy zielistka. Każdy chętny może przynieść swój okaz lub zabrać ten, którym chce się zaopiekować. W komentarzach pod postami można znaleźć podpowiedzi dotyczące uprawy i działania leczniczego roślin. W bibliotece dostępne są również książki z zakresu fitoterapii. Plantcrossing cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba przyniesionych roślin. Akcja wymiany roślin trwa od października. Szczegóły na profilu biblioteki. https://www.facebook.com/hashtag/plantcrossingwbibliotece 3. Co się kryje w bibliotece?

  Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich

  To, że w bibliotekach kryją się przeróżne skarby, wiedzą bibliotekarze, teraz czytelnicze perełki mogą zobaczyć nie tylko uczniowie, ale wszyscy odwiedzający facebookowy profil szkoły. Wśród zasobów biblioteki znajdują się m.in. Wybór baśni Andersena wydany w serii Biblioteczki Uniwersytetów Ludowych, Na skalnym Podhalu Kazimierza Przerwy-Tetmajera wydane przez Instytut Wydawniczy Bibljoteka Polska czy Czego Polsce potrzeba Władysława Umińskiego z 1920 roku. Warto poświecić chwilę i zgłębić biblioteczne zasoby, by dowiedzieć się co dawniej wydawano, kupowano i czytano.


  Profil I LO w Siemianowicach Śląskich na Facebooku