Biblioteki w drugiej fazie zarazy

Prześledziliśmy dokumenty regulujące zasady pracy wielu bibliotek na początku roku szkolnego 2020/2021. Wszędzie obowiązują ograniczenia. W wielu przypadkach żeby wypożyczyć książkę, trzeba naprawdę bardzo chcieć to zrobić. Możliwości skutecznej pracy pedagogicznej bibliotek są niewielkie. Jeśli jeszcze kiedyś będzie istniał świat bez pandemii, to czy oprócz osób, które lubiły robić to wcześniej, ktoś jeszcze będzie czytał w nim książki?

Sytuacja w szkołach jest bardzo dynamiczna – proporcjonalnie do dynamiki ogólnopolskich i regionalnych wskaźników liczby zachorowań na COVID-19, stopnia społecznych emocji z tym związanych, decyzji administracyjnych. Opisujemy stan na połowę października. W szkołach ponadpodstawowych właśnie wprowadzono nauczanie hybrydowe lub zdalne (w zależności od strefy, w jakiej znajduje się szkoła).

Biblioteki otwarte, ale…

1 września zostały otwarte szkoły, a z nimi – biblioteki szkolne. Obowiązują w nich ograniczenia związane z reżimem sanitarnym. Prześledziliśmy dokumenty regulujące zasady pracy wielu bibliotek na początku...

Dalszy ciąg dostępny jest

dla posiadaczy prenumeraty zamówionej w Wydawnictwie Sukurs.

Otrzymasz dostęp do archiwum z 4 tysiącami artykułów, drukowane numery pocztą i wiele narzędzi dla bibliotekarzy.
Po rabacie 99 zł za pół roku!

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

11/2020

...lub zamów numer Biblioteka w Szkole 11/2020

W cenie 20,00 zł

Zamów numer