Uzyskaj dostęp do portalu. Zamów prenumeratę lub zaloguj się.

Doraźne zastępstwa – przepisy i praktyka

Poradnik, jak sobie z nimi radzić

Prawdopodobnie nikt nie lubi doraźnych zastępstw. Nie wiadomo, kto bardziej – nauczyciele bibliotekarze czy dyrektorzy. Problem jednak istnieje, a na skutek sytuacji w oświacie zdaje się nasilać. Zastanówmy się, jak go rozwiązać, unikając konfliktów.

Zapraszamy do skorzystania z obszernego poradnika, w którym przedstawiliśmy sposoby porozumienia się w tej kwestii z dyrekcją, przepisy prawne, możliwości prawne oraz gotowe karty pracy do wykorzystania z każdą grupą wiekową.

Problem bezpłatnych, doraźnych zastępstw był wielokrotnie omawiany na naszych łamach. Choć prawo jest w tej materii jasne, problem pozostaje jedną z największych bolączek nauczycieli bibliotekarzy i zdaje się nasilać. W skrajnych przypadkach nauczyciele bibliotekarze spędzają na zastępstwach znaczną część dnia pracy. Odbywa się to kosztem wypełniania ich obowiązków w bibliotece, więc – w konsekwencji – kosztem uczniów. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której nauczyciel przedmiotowy realizuje zastępstwa zamiast swoich zajęć, a spotyka to wielu nauczycieli bibliotekarzy.

Poniższy poradnik ma za zadanie...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Od 18 zł miesięcznie. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 30 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

01/2022

...lub zamów numer Biblioteka w Szkole 01/2022

W cenie 22,00 zł

Zamów numer
Galeria zdjęć
Do pobrania