Fakt a opinia – uczymy je rozróżniać

Prezentacja do pobrania w ramach pracy zdalnej

Zapraszamy do pobrania kolejnej prezentacji służącej do pracy zdalnej biblioteki, poświęconej bardzo aktualnemu tematowi.

Weryfikacja treści i umiejętność oceny rzetelności informacji to współcześnie bardzo ważne umiejętności, które pozwalają nam na świadome poruszanie się w zalewie informacji. Różnice między takimi pojęciami jak prawda, informacja, fakt czy opinia są coraz bardziej niewyraźne. 

Gdy cały świat zastanawia się, jak skutecznie oddzielać opinie od faktów i jak sprawdzać ich prawdziwość, warto zaszczepić w uczniach krytyczne podejście do przekazów, których są odbiorcami, i nauczyć odróżniania faktów od opinii.

  1. Prezentacja jest dostępna do pobrania na dole, po zalogowaniu, dla osób z dostępem do portalu Biblioteka.pl. Dostęp można wykupić tutaj.
  2. Tutaj zebraliśmy wszystkie materiały, artykuły, szkolenia i porady prawne, które dotyczą pracy zdalnej.
  3. Tutaj znajdują się wszystkie prezentacje do pobrania

Prawa autorskie

Uprzedzając pytania, informujemy, że prezentacje służą do przesyłania uczniom przez osoby z dostępem (lub innych nauczycieli, którym udostępnicie materiały), za pomocą środków komunikacji, którymi posługuje się szkoła podczas pracy zdalnej (np. wirtualny dziennik, Microsoft Teams, mail). Natomiast prosimy o nieudostępnianie prezentacji w publicznie dostępnych miejscach, jak strona internetowa szkoły lub biblioteki.

Temat: Praca zdalna

Dodaj artykuł do ulubionych, aby wrócić do niego w przyszłości.
Galeria zdjęć
Do pobrania