Uzyskaj dostęp do portalu. Zamów prenumeratę lub zaloguj się.

Gra biblioteczna „Co biblioteka skrywa”

Gra przeznaczona dla dzieci 7-10-letnich, która pozwala poznać pracę bibliotekarza oraz nowe technologie wykorzystywane w bibliotece. Dobry sposób na integrację i aktywizację dzieci w przestrzeni bibliotecznej.

Gra biblioteczna została przeprowadzona w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Powstała z potrzeby i chęci ukazania młodemu użytkownikowi i potencjalnemu czytelnikowi zbiorów biblioteki oraz tego, czym dzisiaj zajmuje się bibliotekarz - jakie działania podejmuje w nowoczesnej bibliotece i jakie nowe technologie wykorzystuje w swojej codziennej pracy.

Gra kierowana jest do uczniów 7- i 10-letnich. W zabawny i przystępny sposób przedstawia i omawia wybrane rodzaje materiałów bibliotecznych, takie jak: stare druki, książki, czasopisma, filmy, kasety magnetofonowe i wideo, przezrocza, gry planszowe oraz najnowszą formę książki, jaką jest e-book, a także technologie informacyjno-komunikacyjne umożliwiające atrakcyjną formę prezentowania zbiorów.

FABUŁA

Gra oparta jest na opowiadaniu wymyślonym przeze mnie na potrzeby zabawy. Bajka opowiada o chochlikach, duszkach, elfach i wróżkach zamieszkujących naszą bibliotekę. Przystępnie i z radością przedstawia ich obowiązki...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Od 18 zł miesięcznie. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 30 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

04/2019

...lub zamów dodatek Biblioteka – Centrum Informacji 04/2019

W cenie 30,00 zł

Zamów numer