Jak napisać dobry plan pracy biblioteki szkolnej?

Chociaż w wypadku planu biblioteki szkolnej nie ma jednego schematu, który zagwarantuje sukces, istnieją jednak pewne cechy, które ułatwią jego wdrożenie i realizację.

Jak powinien wyglądać dobry plan pracy biblioteki szkolnej? Niestety nie ma na to jednego schematu, który zagwarantuje sukces, istnieją jednak pewne cechy dobrego planu, które ułatwią jego wdrożenie i realizację. Dobrze napisany plan pracy może znacząco podnieść rangę i prestiż biblioteki. O czym należy pamiętać?

Planowanie jest podstawą wszelkich działań, a w szczególności zarządzania. Wprawdzie szkołą zarządza jej dyrektor, ale nieformalnym menedżerem szkolnej biblioteki może być nauczyciel bibliotekarz. To od jego działań i pracy zależy pozycja biblioteki w szkolnej hierarchii ważności u uczniów i na liście priorytetów danej szkoły. Dobrze napisany plan pracy może znacząco wpłynąć na to, jak szkolna biblioteka jest postrzegana przez zwierzchników i otoczenie.

Jak powinien wyglądać dobry plan pracy biblioteki szkolnej? Nie ma tu, niestety, jednego schematu ani algorytmu postępowania zapewniającego sukces. Każda szkoła i...

Dalszy ciąg dostępny jest

dla posiadaczy prenumeraty zamówionej w Wydawnictwie Sukurs.

Otrzymasz dostęp do archiwum z 4 tysiącami artykułów, drukowane numery pocztą i wiele narzędzi dla bibliotekarzy.
Po rabacie 99 zł za pół roku!

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.