Jak pracować zdalnie? Cz. 13. Jan Paweł II

Dwie prezentacje do pobrania z okazji 100. rocznicy urodzin papieża

Trzynasta część naszego poradnika to dwie prezentacja z okazji Roku św. Jana Pawła II.

Przypomnijmy, że nauczyciel bibliotekarz formę pracy zdalnej powinien skonsultować z dyrektorem i nie oznacza ona automatycznie konieczności prowadzenia zajęć online. Szczegółowe kwestie formalne omówił tutaj nasz prawnik.

Jednocześnie zapraszamy do poprzednich części naszego poradnika, które zostały zebrane tutaj.

Rok św. Jana Pawła II

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II. 2 kwietnia obchodziliśmy 15. rocznicę śmierci, a 18 maja 100. rocznicę urodzin papieża. W normalnych okolicznościach w większości szkół właśnie trwałyby przygotowania do obchodów, akademii lub apeli z tej okazji. Z uwagi na konieczność pracy zdalnej publikujemy dwie prezentacje:

  1. Jan Paweł II do młodzieży - prezentacja zawierające podstawowe informacje na temat papieża oraz cytaty kilku przesłań dla młodych ludzi
  2. Jan Paweł II - kalendarium - bardziej szczegółowy zapis życia

Przypominamy, że w 9. części naszego poradnika opublikowaliśmy wybór materiałów repertuarowych poświęconych papieżowi, które przydadzą się do organizacji obchodów na jesieni.

PRAWA AUTORSKIE

Wyprzedzając pytania, informujemy, że w czasie pracy zdalnej prezentacje można udostępniać na stronie biblioteki oraz - tym bardziej - rozsyłać uczniom.

Poradnik pracy zdalnej

Jednocześnie zapraszamy do poprzednich części naszego poradnika:

Galeria zdjęć
Do pobrania