Zamów dostęp za 99 zł do końca roku szkolnego!

Kasia17, Mateusz19 – e-znajomość

Internetowe znajomości – dobry sposób czy zagrożenie?

Scenariusz zajęć dla młodzieży poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Celem jest ukazanie zarówno pozytywnych, jak i negatywnych konsekwencji związanych z obecnością w social mediach.

Przewidziany czas trwania zajęć: 45 minut.
Grupa wiekowa: szkoła ponadgimnazjalna (17-19 lat).
Wykorzystana książka: Sonia Neumann: Maja.bloog.pl. Wydawnictwo Replika, 2009, str. 20, 22, 24, 25, 28, 33

Cele zajęć:

  • ukazanie pozytywów wynikających z internetowych znajomości;
  • ukazanie negatywów wynikających z internetowych znajomości;
  • pokazanie sposobów ochrony przed niepożądanymi kontaktami internetowymi.

Metody pracy:

  • rozmowa, dyskusja;
  • praca na fragmentach z książki;
  • ćwiczenia.
Formy pracy: w grupach, indywidualna.

Przebieg lekcji

Część wstępna: przywitanie uczniów, podanie tematu na tablicy. Przedstawienie tematu zajęć i książki Maja. bloog.pl.

Część właściwa:

  • Prowadzący zadaje pytania całej grupie uczniów i rozpoczyna się dyskusja (ok. 10 min).
    – Co to są e-znajomości?
    – Czy poznałeś/łaś kogoś dzięki stronom internetowym?
    – W jakich okolicznościach się poznaliście?
    – Czy często zawieracie e-znajomości?
    – Czy przeniosłeś/łaś znajomość wirtualną do świata rzeczywistego?
    – Czy czytałeś/ łaś książkę, w której mowa jest o e-znajomościach?
    – Czy znasz tytuły książek, które dotyczą tematyki e-znajomości? Jeśli tak, to jakie? 
  • Każdy...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 99 zł do końca roku szkolnego. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.