Uzyskaj dostęp do portalu. Zamów prenumeratę lub zaloguj się.

Kilka prawd oczywistych

Artykuł przedstawia kilka ogólnych refleksji na temat pracy biblioteki szkolnej. Jak przyciągnąć do biblioteki czytelników i uczynić z niej atrakcyjne miejsce, do którego chce się wracać?

Jakże smutny jest widok biblioteki — dużej, schludnej, dobrze wyposażonej, w której czytelnik jest intruzem, bo „zniszczy, pobrudzi, poplami”, naruszy porządek biblioteki i spokój „pani bibliotekarki”, która tak ciężko pracuje nad utrzymaniem ładu.

Do zabrania głosu na łamach Waszego (naszego) pisma sprowo­kował mnie list pana bibliotekarza zamieszczony w 4 numerze z 1991 r. „Biblioteki w Szkole” (Proponuję za­kład o 100 dolarów). Pan ten z męską pewnością siebie przepowiada rychłą klęskę czasopisma. Takie orzeczenie wyzwoliło we mnie chęć podzielenia się pewnymi spostrzeżeniami.

W bibliotekarskiej pracy mam oka­zję dość często spotykać się z przed­stawicielami naszego środowiska zawodowego i wiem, że „Biblioteka w Szkole” spotkała się z żywym przyjęciem i wicie bibliotek, mimo trudno­ści finansowych szkół, podjęło stara­nia o prenumeratę. Tam, gdzie to...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Od 18 zł miesięcznie. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 30 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.