Uzyskaj dostęp do portalu. Zamów prenumeratę lub zaloguj się.

„Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza

Projekt edukacyjny na Tydzień Języka Ojczystego

„Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza Projekt edukacyjny na Tydzień Języka Ojczystego

Ukłon w Polonezie

Niebanalny pomysł na tygodniowy projekt edukacyjny skupiony wokół Dnia Języka Ojczystego. Jak się okazuje, interpretacja Pana Tadeusza nie musi sprowadzać się do zgranych frazesów, a może być inspirującym punktem wyjścia do twórczych działań na różnych polach, niekoniecznie literackich.

W związku z przypadającym 21 lutego Dniem Języka Ojczystego oraz przypadającym 3 marca Międzynarodowym Dniem Pisarzy postanowiłyśmy w naszej szkole zorganizować Tydzień Języka Ojczystego. Tematem przewodnim był Pan Tadeusz Adama Mickiewicza. Organizacją imprezy zajęła się biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielem języka polskiego.

Celem projektu było motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy, zachęcanie do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, propagowanie czytelnictwa, kształcenie umiejętności samodzielnego zdobywania informacji z różnych źródeł, uwrażliwienie na piękno ojczystej przyrody, a także rozwijanie zainteresowań oraz zachęcanie uczniów do twórczego spędzania wolnego czasu i do współzawodnictwa.

W ramach projektu młodzież wzięła udział w cyklu konkursów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza oraz jego najbardziej znanego dzieła – epopei narodowej Pan Tadeusz. Na projekt składały się następujące konkursy:

  • konkurs...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Od 18 zł miesięcznie. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 30 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

Informacje
Pytania do prawnika
Dodaj artykuł do ulubionych, aby wrócić do niego w przyszłości.