Uzyskaj dostęp do portalu. Zamów prenumeratę lub zaloguj się.

Postaw na estetykę!

Kilka słów o bibliotecznym wnętrzu

W jaki sposób zaaranżować biblioteczne wnętrza? Dlaczego warto zaprosić do współpracy innych nauczycieli? Jakich prostych zmian można wspólnie dokonać?

W czasie studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa często rozmawialiśmy o nowoczesnej bibliotece i o tym, jak zachęcić młodego czytelnika do odwiedzania biblioteki szkolnej. Czy będzie to kolorowa czytelnia z pufami, dekoracjami, miękką kanapą… Sporo bibliotek się wtedy zmieniało, rozpoczął się NPRC, więc można było zakupić wiele nowości. I to zadziałało na korzyść w przypadku naszej biblioteki szkolnej.

ZMIANY WIZUALNE

Działamy razem dopiero 5 lat. Zaczęliśmy od generalnego remontu (wielkie brawa dla ówczesnej dyrekcji). Naszym marzeniem było stworzenie kącika czytelniczego dla najmłodszych, również dla przedszkolaków, jesteśmy bowiem zespołem szkolno-przedszkolnym. Drzwi do biblioteki musiały zachęcać do wejścia, więc okleiliśmy je książkowym wzorem: tapetą wyglądającą jak półka wypełniona pięknie oprawionymi książkami. Przekraczając te drzwi, ma się wrażenie wchodzenia w inny, książkowy świat. A za drzwiami czeka młodych czytelników jeszcze więcej wspaniałych wrażeń!

Nasz zespół biblioteczny to bardziej...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Od 20 zł miesięcznie. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 30 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

11/2021

...lub zamów numer Biblioteka w Szkole 11/2021

W cenie 21,00 zł

Zamów numer
Galeria zdjęć