Skontrum zbiorów bibliotecznych. Warsztatowe co i jak

Artykuł zawiera omówienie problemów i porady na temat skontrum zbiorów bibliotecznych. Kto i kiedy je przeprowadza i jak się do niego przygotować?

Przedstawiamy problemy i porady zainspirowane dyskusją na naszym forum internetowym. Zachęcamy do korzystania z forum – zarówno zadawania pytań oraz zgłaszania wątpliwości, jak i dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem, pomysłami. Wszelkie uwagi oraz sugestie tematów, które powinny zostać omówione, można zgłaszać na forum albo przesyłać pod adresem redakcji. Zapraszamy: bibliotekawszkole.pl/forum.

Skontrum czy inwentaryzacja – jak to jest w bibliotekach?

Inwentaryzacja, czyli spis z natury wszystkiego, co znajduje się w bibliotece (regały, krzesła, stoliki, biurka, lampki, czajniki, obrazy itp.) i porównanie ze stanem ilościowo- -wartościowym. Skontrum dotyczy księgozbioru (również zbiorów archiwum), jest to spis mający na celu porównanie stanu ilościowego, jakościowego i wartościowego zapisanego w inwentarzu ze stanem faktycznym. Jedno i drugie przeprowadza wyznaczona komisja, która posługuje się arkuszami spisowymi, do każdego rodzaju spisu innymi. Wszystkie biblioteki w Polsce należące do krajowej...

Dalszy ciąg dostępny jest

dla posiadaczy prenumeraty zamówionej w Wydawnictwie Sukurs.

Otrzymasz dostęp do archiwum z 4 tysiącami artykułów, drukowane numery pocztą i wiele narzędzi dla bibliotekarzy.

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.