Zamów dostęp za 99 zł do końca roku!

Uczniowie piszą swoja książkę kucharską, robią literackie memy

Przegląd inicjatyw bibliotek szkolnych

Uczniowie piszą swoja książkę kucharską, robią literackie memy Przegląd inicjatyw bibliotek szkolnych
Zdjęcie: SOSW nr 15 w Warszawie
 1. Uwolnij książkę!

  Biblioteka V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu

  W ramach obchodów Święta Wolnych Książek, które promuje bookcrossing oraz czytelnictwo, biblioteka zachęca szkolną społeczność do włączenia się w akcję wymiany książek. Na specjalnie przygotowanym regale czekają książki, które można zabrać do domu, tam też można zostawiać książki, którymi chcemy podzielić się z innymi. Warto zajrzeć
  na szkolny, bookcrossingowy regał oraz przejrzeć własne, domowe zbiory i uwolnić książki, które dzięki temu zyskają drugie życie i trafią w ręce kolejnych czytelników. Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

  Profil Biblioteki V LO w Poznaniu na Facebooku (wpis 29 maja 2024)  Źródło zdjęć: Profil Biblioteki V LO w Poznaniu na Facebooku (wpis 29 maja 2024)

 2. Narysowane! – Ugotowane!

  Biblioteka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie

  Biblioteka ogłosiła konkurs plastyczno-kulinarny „Narysowane! – Ugotowane!”. Zadaniem uczestników konkursu było wybranie ulubionej potrawy (lub napoju), a następnie opisanie lub zilustrowanie w ciekawy sposób kolejnych etapów jej przygotowania oraz samodzielne stworzenie ilustracji do przepisu. Prace należało wykonać w formacie A4. Wszystkie przepisy złożą się na szkolną Książkę Kucharską Uczniów. W konkursie nagrodzono 5 osób. Konkursowe przepisy można zobaczyć na profilu szkoły.

  Profil SOSW nr 15 w Warszawie na Facebooku (wpis 18 kwietnia, 9 maja 2024)  Źródło zdjęć: Profil SOSW nr 15 w Warszawie na Facebooku (wpis 9 maja 2024)

 3. Z mitologią za pan brat

  Biblioteka Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze

  Biblioteka szkolna we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Andrespolu ogłosiła międzyszkolny konkurs „Z mitologia za pan brat”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III liceum oraz klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wiśniowej Górze. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o literaturze antycznej i jej ponadczasowości, rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą starożytną oraz promowanie czytelnictwa. W konkursie wzięło udział 37 osób, nagrodzono 3 uczestników ze szkoły podstawowej oraz 3 uczniów z liceum.

  Profil LO w Wiśniowej Górze na Facebooku (wpis 1 maja 2024)  Źródło zdjęć: Profil LO w Wiśniowej Górze na Facebooku (wpis 1 maja 2024)

 4. Literacki mem

  Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy

  Biblioteka zorganizowała konkurs „Literacki mem”, uczestnicy konkursy mieli za zadanie wykonać mem nawiązujący do literatury, wybranego dzieła lub pisarza. Ocenie prac podlegały przede wszystkim samodzielność oraz odniesienie do tematu. W konkursie nagrodzono 3 osoby. Konkursowe prace można zobaczyć na profilu biblioteki.

  Profil Biblioteki I LO w Brodnicy na Facebooku (wpis 22 maja 2024)

  Źródło zdjęć: Profil Biblioteki I LO w Brodnicy na Facebooku (wpis 22 maja 2024)