Uzyskaj dostęp do portalu. Zamów prenumeratę lub zaloguj się.

Wskazówki do realizacji projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej

Realizacja wymagań programów ministerialnych należy do zadań całej szkoły. Konieczna jest więc współpraca pomiędzy wszystkimi nauczycielami. Nauczyciele bibliotekarze powinni zająć się zakupem nowości wydawniczych, inni natomiast włączyć się do napisania i realizacji projektu.

Oprac. na podstawie artykułu Olgi Topolewskiej: Wskazówki do realizacji projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej, Podlaska Platforma Edukacyjna, http://crtd. wrotapodlasia.pl/pl/aktualnosciiwydarzenia_1/czytelnictwo/wskazowki-do-realizacji-projektu-edukacyjnego-wspierajace-go-rozwoj-czytelnictwa-w-szkole-z-wykorzystaniem-ksiegozbioru-biblioteki-szkolnej.html (dostęp: 16.08.2019).

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa szkoły muszą spełnić kilka wymogów, m.in. zrealizować jeden projekt edukacyjny na oddział w szkole. Zadanie nie jest trudne, wszakże od lat szkoły pracują metodą projektu, należy tylko przemyśleć to, jak wykorzystać księgozbiór do upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Realizacja wymagań programów ministerialnych należy do zadań całej szkoły. Konieczna jest więc współpraca pomiędzy wszystkimi nauczycielami. Nauczyciele bibliotekarze powinni zająć się zakupem nowości wydawniczych, inni natomiast włączyć się do napisania i realizacji projektu....

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Od 18 zł miesięcznie. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 30 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.