Zamów dostęp za 99 zł do końca roku szkolnego!

Wybierz scenariusz na zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego w 2023 r. odbędzie się 23 czerwca. Warto je zaplanować z wyprzedzeniem. Poniżej wybraliśmy sprawdzone, gotowe propozycje zarówno dla bibliotek, jak i całych szkół. Są wśród nich materiały repertuarowe dla wszystkich grup wiekowych, propozycja gotowej akcji czytelniczej oraz porady dotyczące czynności i obowiązków związanych z pracą biblioteki.

Materiały repertuarowe

  1. Duchy szkoły

    Scenariusz przedstawienia z okazji pożegnania absolwentów. Duchy szkoły rozmawiają o rzeczywistości szkolnej i naradzają się, jakie dary powinny przekazać opuszczającym szkołę. Klasy IV-VIII, szkoła średnia.
    Dostępne tutaj.

  2. Wróżka prawdę ci powie…

    Scenariusz pożegnania klas maturalnych w konwencji spotkania z dwiema zabawnymi i wiecznie spierającymi się wróżkami, które przepowiadają uczniom przyszłość po ukończeniu szkoły. Szkoła średnia.
    Dostępne tutaj.

  3. Piosenka jest dobra na wszystko

    Inscenizacja na zakończenie roku szkolnego klas maturalnych lub klas ósmych. Nastrojowe, okraszone humorem scenki, przeplatane piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu uczniów, przedstawiają nostalgiczną podróż po czasach szkolnych. Ciekawe, różnorodne przedstawienie, które sprawi, że absolwenci z przyjemnością będą wracać myślami do swoich szkół, klas, związanych z nimi wspomnień.
    Dostępne tutaj.

  4. Kopciuszek XXI w.

    Humorystyczne przedstawienie na motywach baśni. Kopciuszek we współczesnych realiach - czyli coś, co na pewno rozśmieszy uczniów i dorosłych. Zabawne pomysły, dowcipne dialogi. Można wykorzystać na zakończenie roku szkolnego albo jako część artystyczną dowolnej uroczystości. Klasy IV-VIII.
    Dostępne tutaj.

  5. To przywilej jest uczniowski!

    Scenariusz pożegnania uczniów klas VIII szkoły podstawowej. Zabawna inscenizacja, wykorzystująca m.in. parafrazy znanych piosenek oraz opis szkolnej dyskoteki pióra... Adama Mickiewicza.
    Dostępne tutaj.

  6. Niezwykła podróż

    Scenariusz inscenizacji z okazji zakończenia roku szkolnego. Na czas przedstawienia sala przeobraża się we wnętrze pociągu, którym jadą na wakacje uczniowie i nauczyciele. Zabawne rozmowy są pretekstem do spojrzenia z dystansu na życie szkoły. Klasy IV-VIII.
    Dostępne tutaj.

  7. Kabaret Starszych Uczniów

    Program kabaretowy do wykorzystania podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Jest wiązanką sparafrazowanych piosenek z Kabaretu Starszych Panów. Poszczególne piosenki mogą być wykorzystywane podczas innych okazji.
    Dostępne tutaj.

  8. „Załoga już opuszcza pokład”

    Scenariusz uroczystości pożegnania klasy óśmej szkoły podstawowej. Zawiera fragmenty wierszy i piosenek.
    Dostępne tutaj.

Akcja czytelnicza

  1. Paszport czytelniczy na wakacje

    Propozycja akcji dla szkół podstawowych i średnich. Przygotowaliśmy ją w zeszłym roku wraz z gotowymi kartami pracy i plakatem do pobrania. Była wpisana w krótki czas powrotu do nauki stacjonarnej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ją w tym roku szkolnym. Sądząc po odzewie, z jakim spotkała się akcja, na pewno warto ją zrealizować, jeżeli nie mieliście jeszcze okazji. 
    Dostępne tutaj.

Warsztat pracy

  1. Zakończenie roku szkolnego w bibliotece szkolnej – porady

    Przegląd i omówienie najważniejszych czynności, które trzeba wykonać w związku z zakończeniem roku szkolnego w bibliotece (m.in. sprawozdanie, statystyka, podręczniki).
    Dostępne tutaj.

  2. Na ostatni dzwonek, czyli parę porad przed wakacjami

    Artykuł poświęcony organizacji pracy biblioteki tuż przed zamknięciem i przerwą wakacyjną.
    Dostępne tutaj.

Prezentacje i gazetki ścienne

  1. Bezpieczne wakacje

    Prezentacja (lub po wydrukowaniu gazetka ścienna) omawiająca różne aspekty bezpieczeństwa w trakcie wakacji: nad wodą, w lesie, na rowerze itd. Dostępne tutaj.
Informacje

Typ: Pomysły na działania

Temat:
Zakończenie roku, pożegnanie klas

Poziom: Klasy I-III, Klasy IV-VIII, Szkoła średnia

Dodaj artykuł do ulubionych, aby wrócić do niego w przyszłości.