Dostęp do portalu bez inflacji, od 50 zł. Sprawdź.

Zakupy z NPRCz oczami bibliotekarzy

NPRCz to z jednej strony wielka szansa, a z drugiej wyzwanie, które często wiąże się ze stresem i presją. Co warto kupić, a czego unikać? Czym się kierować? Na te pytania odpowiadają wielogłosem bibliotekarze, którzy brali udział w poprzednich edycjach NPRCz.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa daje bibliotekom jedyną w swoim rodzaju szansę uzupełnienia braków w nowościach wydawniczych. Z drugiej strony, z wydaniem pieniędzy często wiąże się presja czasowa i stres wynikający z niepewności, co wybrać z ogromnej oferty wydawniczej. Czym się kierować? Czego unikać? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te kluczowe pytania zawierają wypowiedzi samych bibliotekarzy udzielone w ramach ankiety przeprowadzonej przez redakcję „Biblioteki w Szkole”.

PRIORYTETY ZAKUPOWE

Typ szkoły:

szkoła podstawowa

Wielkość szkoły:

ponad 150 uczniów

Liczba zakupionych pozycji:

358

Jakie książki zakupiono do biblioteki?

Szkoła, w której pracuję, mieści się na terenie wiejskim. Organ prowadzący nie pomaga nam w zakupie literatury. Nawet na wniosek w sprawie zakupu lektur szkolnych do nowej podstawy programowej otrzymaliśmy negatywną odpowiedź. Dlatego też ze środków z NPRCz zakupiliśmy lektury szkolne, które stanowiły 68% wszystkich kupionych książek — do grupy tej zaliczyć można nowe wydania „starszych” lektur.

Reszta środków została podzielona na literaturę dziecięcą i młodzieżową....

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 50 zł do końca roku szkolnego. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.