Zgubione i zagubione podręczniki

– procedura postępowania

Jaka powinna być procedura postępowania w przypadku zniszczenia lub zgubienia podręcznika? Jest nowa opinia MEiN.

Wciąż powraca pytanie: czy w przypadku zniszczenia lub zgubienia podręcznika rodzic powinien wpłacić na wskazanie konto ekwiwalent, czy też można żądać od rodziców uczniów odkupienia podręcznika?

OPINIA PIERWSZA: WPŁATA NA KONTO

Dotychczasowa opinia MEN stanowczo wykluczała możliwość odkupienia (stanowisko takie zostało opublikowane w „Bibliotece w Szkole” 2019 nr 6):

„Na podstawie art. 54 ust. 4 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych (Dz.U. 2017 poz. 2203) dyrektor szkoły określa szczegółowe warunki korzystania przez uczniów z podręczników lub materiałów edukacyjnych, w tym wypożyczania uczniom podręczników...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Od 20 zł miesięcznie. Prenumerata
Baza ponad 4 tysięcy artykułów z 30 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne
Więcej

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

10/2021

...lub zamów numer Biblioteka w Szkole 10/2021

W cenie 21,00 zł

Zamów numer