Oceniaj i komentuj książki ze swojej biblioteki.

Stwórzmy razem bazę rekomendacji dla bibliotekarzy. Które podobają się czytelnikom, a które nie?

Dodaj recenzję książki +
Bezludna wyspa

Autor: M.A. Bennett

Media Rodzina, 2020

Gatunek: powieść przygodowa , thriller

ISBN: 978-83-8008-611-1

Wiek 15+

Ocena użytkowników:

{{average}} {{votes}}

Jak się sprawdza w bibliotece? {{userRate}} ({{rates[userRate]}})

Minirecenzja:
Zaskakuje
Książka na medal

Nastolatek Lincoln pojawia się w elitarnej szkole. Od razu doświadcza gnębienia przez nauczycieli i tzw. popularnych uczniów. Książkowemu geniuszowi trudno zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Podczas klasowej wyprawy dochodzi do lotniczej katastrofy. Uwięzieni na wyspie uczniowie muszą walczyć o przetrwanie i na nowo budować swoje relacje. Trudna sytuacja odkryje prawdziwe oblicze poszczególnych osób. Książka pokazuje, że punkt widzenia zależy od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Podczas lektury warto posłuchać piosenek, które pojawiają się w powieści.

Bernadeta Listwoń

i Opis wydawcy:

"Bezludna wyspa" to trzymająca w napięciu powieść dla młodzieży. Autorką książki jest M.A. Bennett, znana czytelnikom z powieści "STAGS". Współczesna wariacja na temat klasyki –"Władcy much" z pewnością nie zawiedzie oczekiwań młodych czytelników.

Myślałem, że moi koledzy ze szkoły nie żyją. Myliłem się

Grupa słabo zgranych ze sobą nastolatków zostaje zmuszona do walki o przetrwanie na bezludnej wyspie. Link dopiero co przeprowadził się z Ameryki i nie jest mu łatwo zaaklimatyzować się w prestiżowej szkole z tradycjami Osney. Kto mógł się spodziewać, że trzeba będzie zrozumieć tak wiele dziwacznych tradycji? I co to za szkoła, w której o hierarchii wśród uczniów decyduje czas przebieżki wokół szkolnego boiska – nawet jeśli to niezwykle stare boisko? Osiągnąwszy najgorszy od wielu lat wynik w tej konkurencji, Link od razu staje się pośmiewiskiem całej szkoły. Niektórzy uczniowie szczególnie się zawzięli, żeby uprzykrzyć mu życie...

Kiedy pojawia się pomysł wylotu na szkolną wycieczkę, Link uważa, że nie mogłoby go spotkać nic gorszego niż dobrowolne skazanie się na spędzenie wolnego czasu ze swoimi prześladowcami. Kusząco brzmi ultimatum rodziców: będzie mógł opuścić szkołę Osney – na zawsze – tylko wtedy, gdy weźmie udział w tym wyjeździe. Link decyduje się zacisnąć zęby i jakoś przetrwać te kilka dni, żeby zdobyć wymarzoną nagrodę. Jednak ta wycieczka będzie wymagać szczególnego rodzaju wytrzymałości.

Mówi się, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą – ale co się stanie, jeśli na takiej wyspie wyląduje grupa nastolatków, którzy nie żywią do siebie szczególnej sympatii? Kiedy dokuczy im upał, głód i pragnienie, wszyscy pokażą swoją prawdziwą twarz? I wtedy zacznie się prawdziwa rozgrywka...

"Bezludna wyspa" to zaskakująca powieść młodzieżowa, która jest nie tylko wspaniałą rozrywką, ale też refleksją na temat hierarchii społecznej, prawa natury i zakamarków ludzkiej duszy.