Oceniaj i komentuj książki ze swojej biblioteki.

Stwórzmy razem bazę rekomendacji dla bibliotekarzy. Które podobają się czytelnikom, a które nie?

Dodaj recenzję książki +
Co to ten rak?

Autor: Sarah Herlofsen

Wydawnictwo Mamania, 2019

Gatunek: opracowanie

ISBN: 978-83-66329-18-8

Wiek 8+

Ocena użytkowników:

{{average}} {{votes}}

Jak się sprawdza w bibliotece? {{userRate}} ({{rates[userRate]}})

Minirecenzja:
Tajemnice ciężkiej choroby
Świetne ilustracje
Dobra

Książka przybliża w przystępny sposób tematykę raka. Co dzieje się w ciele, kiedy ktoś choruje, w jaki sposób organizm podejmuje walkę z chorobą, zagadnienia związane z różnymi metodami leczenia (m.in. chemioterapią i radioterapią), wyzdrowieniem, śmiercią. W posłowiu są rady, w jaki sposób oswoić raka. Na końcu adresy mogące się przydać, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Dziecko dowiaduje się, że choroba niczego nie przekreśla, natomiast rozmowa na trudne tematy niesie otuchę w dniu codziennym.

Bernadeta Listwoń

i Opis wydawcy:

Co to jest ten rak? Dlaczego tyle osób choruje? Czy mogę przytulić chorą babcię? Czy zawszę muszę być miły dla chorej siostry?

Kiedy dzieci stykają się z rakiem, czy to z powodu choroby członka rodziny czy własnej, mają wiele pytań, na które rodzic nie zawsze zna odpowiedź.

Dr Sarah Herlofsen odpowiada na nie szczerze i otwarcie, wyjaśnia, jak rozwija się guz i co się wówczas dzieje w organizmie. Podpowiada również rodzicom, w jaki sposób mogą rozmawiać ze swoim dzieckiem na wszystkie trudne tematy związane z tą chorobą.