Oceniaj i komentuj książki ze swojej biblioteki.

Stwórzmy razem bazę rekomendacji dla bibliotekarzy. Które podobają się czytelnikom, a które nie?

Dodaj recenzję książki +
Dziennik Rowleya. Zapiski chłopca o złotym sercu

Autor: Jeff Kinney

Nasza Księgarnia, 2019

Gatunek: powieść

ISBN: 978-83-10-13508-7

Wiek 11+

Ocena użytkowników:

{{average}} {{votes}}

Jak się sprawdza w bibliotece? {{userRate}} ({{rates[userRate]}})

Minirecenzja:
Ciekawe, co Greg na to?
Śmieszna
Świetne ilustracje
Dobra

Rowley pojawił się w dziecięcej literaturze jakiś czas temu – tyle że… w innej książce, czyli w Dzienniku Cwaniaczka. Tak, to kolega Grega. I jak twierdzi tata – chłopak o złotym sercu. Udana książka dla nastolatków – tematyka dotyka ich problemów – szkoły, przyjaźni, dojrzewania, relacji z rodzicami i nauczycielami. Duża dawka humoru, i to na wielu płaszczyznach: języka, różnych sytuacji. Dużo ilustracji. Charakterystyczna kreska – u Rowleya twarze bez nosów, rysowane oczywiście przez (autora) dziennika; „Bo ja zawsze zapominam o nosach”.

Bernadeta Listwoń

i Opis wydawcy:

Cześć, pamiętacie mnie? Jestem Rowley Jefferson! Czyli naj-naj-najlepszy przyjaciel Grega Heffleya. I wiecie co? Teraz ja TEŻ prowadzę pamięt… to znaczy dziennik (Greg strasznie nie lubi tego słowa na „p”, mówi, że „p” są dobre dla dziewczyn). Opisuję tu różne zdarzenia z naszego życia, straszne, śmieszne i tajemnicze, a przede wszystkim, w odróżnieniu od niektórych, NIGDY NIE ZMYŚLAM. (Tylko nie mówcie Gregowi, że piszę tę książkę, bo się wścieknie, że odgapiłem!).

Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek „Dziennik cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. W 2009 roku czasopismo „Time” umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www. poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według „Time”. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.