Oceniaj i komentuj książki ze swojej biblioteki.

Stwórzmy razem bazę rekomendacji dla bibliotekarzy. Które podobają się czytelnikom, a które nie?

Dodaj recenzję książki +
Koniec gry

Autor: Anna Onichimowska

Literatura, 2016

Gatunek: powieść młodzieżowa polska

ISBN: 978-83-7672-407-2

Wiek 17+

Ocena użytkowników:

{{average}} {{votes}}

Jak się sprawdza w bibliotece? {{userRate}} ({{rates[userRate]}})

Minirecenzja:
Akceptacja siebie i tolerancja
Dobra

Siedemnastoletni Alek zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jest homoseksualistą. Chłopak mieszka w małej podwarszawskiej miejscowości, przed nim matura i wchodzenie w dorosłość. Chce poukładać swoje życie, zbudować dobre relacje z najbliższymi. Nie jest to łatwe – zostaje wyrzucony z domu, jest nieakceptowany przez brata i rodziców. Opowieść o akceptacji, tolerancji i odrzuceniu. O długiej drodze – poszukiwaniu odpowiedzi na pytania i swojego miejsca w życiu.

Bernadeta Listwoń

i Opis wydawcy:

Siedemnastoletni Alek powoli wchodzi w dorosłość. Spotyka się z pierwszymi dziewczynami, dostaje dorywczą pracę u słynnego reżysera teatralnego, wyjeżdża samodzielnie do Londynu, by dorobić. To wszystko sprawia, że chłopak zaczyna dostrzegać swoje zainteresowanie mężczyznami. Powoli oswaja się z tą myślą, próbując nieznanego, stara się zapanować nad swoim życiem. Szuka odpowiedzi na pytanie, kim tak naprawdę jest. Wreszcie decyduje się na coming out – ujawnia swoją orientację seksualną zarówno znajomym, jak i najbliższej rodzinie.

Książka porusza problem homoseksualizmu wśród nastolatków i ukazuje drogę, przez jaką musi przejść młoda osoba, by zaakceptować siebie.