Oceniaj i komentuj książki ze swojej biblioteki.

Stwórzmy razem bazę rekomendacji dla bibliotekarzy. Które podobają się czytelnikom, a które nie?

Dodaj recenzję książki +
Mattis i jego przygody w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie

Autor: Rose Lagercrantz, Samuel Lagercrantz

Wydawnictwo Zakamarki, 2017

Gatunek: powieść

ISBN: 978-83-7776-142-7

Wiek 7+

Ocena użytkowników:

{{average}} {{votes}}

Jak się sprawdza w bibliotece? {{userRate}} ({{rates[userRate]}})

Minirecenzja:
Kiedy szkoła budzi lęk
Książka na medal
Świetne ilustracje

Mattis uwielbia chodzić do szkoły – jednak nie zawsze tak było. Na początku spotkało go w szkole wiele przykrości. Chłopiec źle się czuł wśród rówieśników, denerwował się przed lekcjami i spotkaniami z niektórymi dziećmi, zwłaszcza z klasowym rozrabiaką. Dzięki współpracy z panią pedagog powoli nabierał odwagi i pokonywał trudności. Książka wspiera małych uczniów na początku ich edukacji – pokazuje, że w szkole mogą się pojawić pewne problemy, jednak można liczyć na pomocną dłoń dorosłych, którzy pomagają w oswajaniu nowego miejsca i budowaniu prawidłowych relacji w klasie.

Bernadeta Listwoń

i Opis wydawcy:

Mattis, Poducha i Beni Bandzior chodzą do tej samej klasy co Dunia, znana z kilku innych książek Rose Lagercrantz.

W tym tomie poznajemy bliżej Mattisa. W pierwszej klasie jego życie jest całkiem w porządku, z wyjątkiem tych momentów, kiedy przydarza się jakaś katastrofa, na przykład gdy Beni Bandzior zrzuca mu na głowę bryłę lodu. W drugiej klasie Mattisowi powodzi się jeszcze lepiej, bo zaprzyjaźnia się z Poduchą. A trzecia klasa jest naprawdę super! Wszyscy trzej lubią Dunię i koniecznie chcą wiedzieć, co napisała o nich w swoim sekretnym zeszycie.

Książki o Mattisie i Duni to historie o uczuciach i przeżyciach bliskich dziecku opowiedziane z jego perspektywy. Przeznaczone są dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.