Oceniaj i komentuj książki ze swojej biblioteki.

Stwórzmy razem bazę rekomendacji dla bibliotekarzy. Które podobają się czytelnikom, a które nie?

Dodaj recenzję książki +
Woda. Źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na Ziemi

Autor: Christina Steinlein

Babaryba, 2020

ISBN: 978-83-62965-78-6

Wiek 9+

Ocena użytkowników:

{{average}} {{votes}}

Jak się sprawdza w bibliotece? {{userRate}} ({{rates[userRate]}})

Minirecenzja:
Bez wody nie ma życia
Świetne ilustracje
Dobra

Kompendium wiedzy na temat wody. Ważna książka zwłaszcza dzisiaj, gdy na Ziemi często występują niedobory tej substancji. Ile wody zużywamy w Polsce, jakie są zasoby wody na Błękitnej Planecie, jakie właściwości ona posiada, jak woda krąży w przyrodzie, na czym polega uzdatnianie wody, do kogo należy woda, jak woda może produkować energię? Jednym z najważniejszych zagadnień są rady, w jaki sposób możemy oszczędzać wodę, co należy robić, by chronić jej zasoby. Przystępnie i ciekawie napisane teksty, dużo kolorowych ilustracji.

Bernadeta Listwoń

i Opis wydawcy:

Woda to najcenniejsza substancja na Ziemi! Zajmuje nie tylko trzy czwarte powierzchni naszej planety ale także z niej w dużej mierze składa się nasze ciało. Poznajmy ją lepiej.

Bez niej niemożliwe byłoby powstanie oraz rozwój życia na naszej planecie. Używamy jej codziennie, a nawet nadużywamy. Dzięki tej książce dowiecie się wszystkiego o wodzie: o jej wyjątkowych właściwościach i zastosowaniach, o pożytkach i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie. Bo woda jest naszym największym skarbem, którego musimy nauczyć się mądrze używać.

Autorki zaskoczą czytelników ogromną ilością informacji o wodzie. Dowiemy się, ile wody przeciętnie zużywamy, a także jak dużo wody zawiera ludzkie ciało i jaka jest rola wody w organizmie. Kiedy i w jaki sposób pojawiła się woda na Ziemi (bo kiedyś nasza planeta byłą kulą ognia), a także w jaki sposób woda wpływa na pogodę.

Dzieci dowiedzą się, że nie w każdym miejscu na Ziemi woda tak po prostu leci z kranu, a także będą miały okazję się zastanowić do kogo właściwie należy woda? Poznają też różne zawody związane z wodą, a także jak ta substancja przyczynia się do produkcji energii.

To wszystko zmierza do wniosku, że wodę powinniśmy szanować i używać jej rozsądnie. Może to zrobić każdy znas we własnym zakresie i zgodnie ze swoimi możliwościami.

W tej bogato ilustrowanej książce nie ma dużych bloków tekstu tylko krótkie notki tłumaczące to, co dzieje się na ilustracjach. Na pewno nikt się nie będzie nudził podczas lektury!

Obecna sytuacja klimatyczna powoduje, że powinniśmy bardziej zainteresować się sprawami związanymi z ochroną środowiska. W trosce o nasze dzieci i wnuki, które prawdopodobnie będą żyły w trudniejszych warunkach klimatycznych niż my, powinniśmy zainteresować ich tymi tematami.