V Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kieślowskiego w Zielonej Górze

Potwierdzenie realizacji programu – „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” 2023/2024

Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

Osoby odpowiedzialne za realizację programu:
Aldona Łada, Renata Bielerzewska

Biblioteka w roku szkolnym 2023/24 realizowała ogólnopolski program „Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka”.

Program ma na celu promocję czytania i aktywność bibliotek zgodnie z nowoczesnymi metodami dydaktycznymi i marketingowymi.

Cele szczegółowe poszczególnych działań to m.in.: aktywizacja czytelnicza uczniów, zachęcanie uczniów do rekomendowania książek rówieśnikom, odkrywanie biblioteki jako przyjaznej, bezpiecznej przestrzeni, rekomendowanie uczniom ciekawych książek, poznanie preferencji czytelniczych uczniów.

Działania, w których wzięła udział placówka:

Opis działań:

Biblioteka – dobre miejsce dla Człowieka.
Promocja czytelnictwa to działania, które realizujemy non stop. Robimy wszystko, aby Czytelnik chętnie zaglądał do biblioteki i nie wychodził z pustymi rękami. Naszym priorytetem jest stworzyć klimatyczne miejsce, do którego uczeń przyjdzie chętnie, żeby odpocząć od nauki, posłuchać muzyki, zrelaksować się w przerwie między lekcjami. Dla niezdecydowanych i poszukujących ciekawej literatury, powstał specjalny regał BOOKFLIX, na którym znalazły się książki (wraz z recenzjami) polecane przez uczniów i nauczycieli,
a nawet absolwentów szkoły lub związane tematycznie z aktualnie obchodzonymi świętami, wynikającymi z kalendarza.
Pragniemy, aby Medioteka V LO kojarzyła się licealistom z miłym spędzaniem czasu wolnego. Dlatego postanowiliśmy oddać do dyspozycji naszych Czytelników miejsce do przyjemnego chilloutu, w którym mogliby wygodnie usiąść, z ulubioną książką. Przez cały rok szkolny można było skorzystać z wygodnego leżaka, zatopić się w lekturze i poczuć się jak w domu, w różnych sceneriach w zależności od okoliczności lub pory roku. U nas każdy mógł znaleźć spokojne i dobre miejsce dla siebie!
BOOKFLIX:
https://www.facebook.com/share/p/21XSJdhkFHp5YrZm/
https://www.facebook.com/share/p/5j9vAvEZxE9uxNty/
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02N8pEUGEwoYaL3ZzcbddbRjSsegM89Gjrqwo7j2aaSBu37Apq4NoNoxJNajtyHzrLl&id=100069091296390
https://www.facebook.com/share/p/9RHtqjNChiQRv57d/
Chillout z książką w bibliotece:
https://www.facebook.com/share/v/qMqsWf8ADFtpEFxV/