Zamów dostęp za 120 zł do końca roku!

Jak dotrzeć do uczniów szkół średnich?

Czy są skuteczne sposoby na przyciągnięcie uwagi licealistów i zachęcenie ich do udziału w bibliotecznych wydarzeniach? Autorka przekonuje, jak za pomocą prostych pomysłów nawiązać współpracę z młodzieżą i promować czytelnictwo wśród nastolatków. Wśród nich: Dzień Postaci z Książki, konkursy artystyczne, koło przyjaciół biblioteki.

Młodzież w wieku licealnym stanowi największe wyzwanie dla bibliotekarza. Wpatrzeni w ekrany smartfonów i zajęci swoimi sprawami, licealiści często w ogóle nie zauważają drzwi biblioteki. To jednak nie znaczy, że nie ma sposobów na przyciągnięcie ich uwagi.

Mamy w naszym zespole szkół przekrój prawie wszystkich roczników uczniów. Począwszy od posłanych do szkoły wcześniej dzieci 6-letnich aż po maturzystów. Na ich przykładzie doskonale widać zmieniające się w zależności od wieku chęci czytania i angażowania się w biblioteczne imprezy.

W naszej szkole staramy się zachęcać i angażować młodzież na wszelkie możliwe sposoby. Niemal każdy uczeń naszego liceum korzystał w mijającym roku szkolnym z biblioteki. Średnie wypożyczeń klas licealnych nie są katastrofalne – w zależności od klasy od ponad 12 do ponad 26 książek na osobę. Ale gdy widzę leżące na półkach nowe,...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 120 zł do końca roku 2024. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.