Zamów dostęp za 99 zł do końca roku!

1. Wstęp

 1. Właścicielem i administratorem tego Serwisu jest:

  Wydawnictwo Sukurs Wasilewski Spółka Jawna ul. Gen. Zajączka 9A lok. C1, 01-518 Warszawa
  NIP: 5252894904 REGON: 521177241
  Nr wpisu do działalności gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Miasta i Gminy Łomianki: 7167
  Numer rachunku bankowego: 35 1050 1025 1000 0092 9327 5161
  Tel./fax: 22 832 36 11
  Mail: info@sukurs.edu.pl

  zwane dalej Wydawnictwem.
 2. Regulamin określa zasady korzystania z Serwisu przez Użytkowników, przede wszystkim zasady dostępu do Serwisu.
 3. Regulamin określający zasady sprzedaży prenumeraty i innych produktów dostępny jest tutaj.
 4. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z realizacją postanowień Regulaminu jest Wydawnictwo. Dane osobowe przetwarzane są według zasad opisanych w Polityce prywatności.

2. Postanowienia ogólne

 1. Zakazane jest udostępnianie lub rozpowszechnianie treści materiałów dostępnych w Serwisie w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób osobom trzecim - zarówno odpłatnie, jak i nieodpłatnie.
 2. Treści zawarte w Serwisie mają charakter informacyjny i nie mogą być traktowane jako prawnie wiążące Użytkownika z Administratorem. Wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialności za skuteczność treści, porad czy wskazówek, możliwość ich zastosowania oraz skutki ich zastosowania.
 3. Korzystanie z Serwisu powinno odbywać się wyłącznie na zasadach wskazanych w tym Regulaminie oraz zgodnie z przepisami prawa.
 4. Zakazane jest przesyłanie przez Użytkownika treści o charakterze nielegalnym lub bezprawnym oraz wykorzystywanie przez Użytkownika Serwisu w sposób sprzeczny z prawem, dobrymi obyczajami, naruszający czyjeś dobra osobiste, uzasadnione interesy Wydawnictwa, rozprzestrzeniający hejt, obrażający, poniżający lub dezawuujący osoby trzecie.
 5. Zabronione jest stosowanie działań komercyjnych, reklamowych i promocyjnych przy pomocy Serwisu lub Materiałów - bez uzgodnienia tego z Wydawnictwem.
 6. Korzystanie z Serwisu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i Polityki prywatności.

3. Dostęp

 1. Dostęp do Serwisu jest darmowym dodatkiem do rocznej prenumeraty miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, zamawianej bezpośrednio w Wydawnictwie Sukurs.
 2. Dostęp do Serwisu jest przyznawany na czas trwania prenumeraty.
 3. Dostęp do Serwisu nie jest przyznawany do prenumeraty zamawianej u kolporterów i pośredników.
 4. Dostęp do Serwisu nie jest przyznawany do prenumerat na okres krótszy niż rok.
 5. Kod dostępu do Serwisu przesyłany jest mailem na adres podany w formularzu zamówienia.
 6. By uzyskać dostęp do Serwisu, należy zarejestrować się lub zalogować (w razie posiadania konta na forum) oraz podać kod otrzymany mailem.
 7. Dostęp do Serwisu przyznawany jest jednemu użytkownikowi. W tym samym czasie zalogowany może być tylko na jednym urządzeniu.
 8. Zakazane jest udostępnianie osobom trzecim dostępu do konta użytkownika oraz kodu dostępu.
 9. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do kontroli korzystania z Serwisu i używania kodu dostępu poprzez zbieranie i analizę danych na ten temat.
 10. W razie stwierdzenia przez Wydawnictwo złamania przez Użytkownika postanowień Regulaminu, a w szczególności postanowień dotyczących udostępniania dostępu do Serwisu, jego materiałów lub treści osobom trzecim, Wydawnictwo zastrzega sobie możliwość usunięcia kodu dostępu danego Użytkownika po wcześniejszym poinformowaniu.

4. Odpowiedzialność

 1. Wydawnictwo zastrzega możliwość przerw w działaniu Serwisu, szczególnie w przypadku zmian, aktualizacji, modernizacji lub błędów w działaniu serwera.
 2. Użytkownik korzysta z treści Serwisu na własną odpowiedzialność i ryzyko. Wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje ewentualnych błędów merytorycznych.
 3. Wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialności za oceny i komentarze publikowane przez Użytkowników.
 4. Jeżeli ktokolwiek uzna, że treści Serwisu naruszają jego prawa, dobra osobiste, obyczaje, uczucia, przekonania, moralność lub chronioną prawem tajemnicę, może powiadomić Wydawnictwo o ewentualnym naruszeniu.

5. Reklamacja

 1. Ewentualne reklamacje związane z działaniem Serwisu oraz informacje dotyczące problemów technicznych prosimy przesyłać na adres info@sukurs.edu.pl
 2. Wydawnictwo rozpatrzy poprawnie przesłaną reklamację w ciągu 14 dni roboczych od daty jej przesłania.

6. Usunięcie konta

 1. Aby usunąć konto, prosimy o kontakt mailowy: info@sukurs.edu.pl

7. Polityka prywatności

 1. Regulaminowi Serwisu towarzyszy Polityka prywatności, która jest jego załącznikiem.

8. Wymagania techniczne

 • Do korzystania z portalu niezbędne jest posiadanie: komputera, tabletu, smartfona lub innego urządzenia elektronicznego z dostępem do internetu oraz przeglądarką internetową zaktualizowaną do najnowszej wersji z włączoną obsługą JavaScript i plików cookies.

9. Kontakt

 • Wydawnictwo Sukurs Wasilewski Spółka Jawna
 • ul. Gen. Zajączka 9A lok. C1
 • 01-518 Warszawa
 • Tel.: 22 832 36 11
 • Mail: info@sukurs.edu.pl
 • Strona: sukurs.edu.pl
Polityka prywatności

1. Kto przetwarza?

 1. Administratorem danych osobowych (dalej Administrator) jest Wydawnictwo Sukurs Wasilewski Spółka Jawna, ul. Gen. Zajączka 9A lok. C1, 01-518 Warszawa.
 2. Kontakt dla wszystkich zagadnień dotyczących danych osobowych: info@sukurs.edu.pl lub Wydawnictwo Sukurs, ul. Gen. Zajączka 9A lok. C1, 01-518 Warszawa.

2. Jak przetwarzamy twoje dane osobowe?

 1. Przetwarzamy dane osobowe zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych oraz zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych. Pilnujemy, by twoje dane były w naszych systemach bezpieczne.

3. W jakim celu przetwarzamy?

 1. Realizacja sprzedaży
  Jeżeli zamówisz coś w Wydawnictwie Sukurs, twoje dane będą wykorzystane dla potrzeb realizacji transakcji sprzedaży i dokumentacji księgowej. Obejmuje to w szczególności otrzymanie płatności, wystawienie dokumentów sprzedaży, dostawę towarów, umożliwienie ci skorzystania z twoich praw, udokumentowanie transakcji zgodne z przepisami prawa, korespondencję w sprawie zamówienia.
 2. Prowadzenie sklepu
  Twoje dane osobowe przetwarzamy także w celu zapewnienia funkcjonalności serwisu. W szczególności, gdy postanowisz się w nim zarejestrować lub udzielisz zgodę na otrzymywanie od nas komunikatów marketingowych drogą elektroniczną lub telefoniczną. Możesz się także z nami kontaktować poprzez formularz.
 3. Cele marketingowe
  Jeżeli wyrazisz zgodę na komunikację handlową, będziemy wykorzystywać twój adres e-mail oraz numer telefonu w celu zaprezentowania oferty naszych produktów. Nie nadużywamy twojej zgody. Staramy się kontaktować dość rzadko oraz starannie, by proponować ci produkty i usługi warte uwagi.
 4. Prowadzenie portalu Biblioteka.pl
  Jeżeli zarejestrujesz się w serwisie, twoje dane będą wykorzystywane do obsługi konta, funkcji serwisu, forum itp. oraz w celach techniczno-administracyjnych (dotyczących obsługi serwisu, końca dostępu itd.). Dane będą wykorzystywane także w celach informacyjno-handlowych oraz marketingowych - przez Wydawnictwo lub na zlecenie podmiotów zewnętrznych.

4. Skąd mamy dane?

 1. Twoje dane osobowe pozyskujemy od ciebie: podczas rejestracji, zakupu towarów lub usług, zapisu na newsletter lub wraz z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji handlowych.

5. Zakres przetwarzania danych

 • imię i nazwisko zamawiającego
 • nazwa firmy lub instytucji
 • adres zamieszkania lub siedziby
 • adresy dostawy
 • numer NIP
 • adres e-mail
 • numer telefonu
 • historia transakcji
 • numer rachunku bankowego
 • informacje o sposobie korzystania z naszego serwisu
 • adres IP
 • informacje o urządzeniu, z którego korzystasz
 • historia korespondencji
 • login (konto w serwisie Biblioteka.pl)
 • hasło (konto w serwisie Biblioteka.pl)

6. Podstawa prawna

Podstawa prawna przetwarzania danych zależy od tego w jakim celu je przetwarzamy:

 • Dane związane z rejestracja w serwisie - realizacja umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.
 • Dane podane wraz ze zgodą marketingową - realizacja komunikacji marketingowej na podstawie zgody
 • Dane podane przy dokonywaniu zakupów - wywiązanie się z umowy sprzedaży, umożliwienie skorzystania z uprawnień, dokumentacja księgowo-rachunkowa
 • Dane dotyczące korzystania ze strony (uzyskane za pośrednictwem plików cookies) - zgoda wyrażona zgodnie z art. 173 Prawa telekomunikacyjnego
 • Dane związane z wyrażaniem opinii dotyczących produktów lub usług – uzasadniony interes administratora
 • Dane potrzebne do kontaktowania się, związane z korespondencją - uzasadniony interes administratora

7. Przez jaki czas przetwarzamy dane?

 1. Czas, przez jaki przetwarzamy twoje dane osobowe, zależy od celu, w jakim są przetwarzane. Nie przetwarzamy ich dłużej, niż to konieczne i niż wynika z przepisów prawa.

8. Kto jest odbiorcą danych osobowych?

 1. Przekazujemy twoje dane osobowe innym podmiotom tylko wtedy, gdy to konieczne. Nie sprzedajemy twoich danych ani nie udostępniamy ich innym firmom w celach marketingowych. Naszych partnerów wybieramy tak, abyśmy mieli pewność, że zadbają o twoje dane osobowe. Współpracujemy z nimi na podstawie umowy o przetwarzaniu danych. Np.:
  • W celu realizacji wysyłki - firmom przewozowym, takim jak Poczta Polska czy serwis Apaczka
  • W celu realizacji zamówienia - drukarni
  • W celu dokumentacji księgowej - obsługującemu nas biuru rachunkowemu i operatorom usług księgowych
  • W celu realizacji płatności - operatorowi płatności online PayU i Dotpay

9. Twoje prawa

 1. Prawo dostępu do treści twoich danych osobowych.
  Możesz poprosić, abyśmy przesłali ci twoje dane osobowe w jednym z powszechnie wykorzystywanych formatów.
 2. Prawo do poprawienia danych.
  Możesz poprosić o poprawienie swoich danych, jeżeli są nieaktualne.
 3. Prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
  Jeżeli uznasz, że przetwarzamy zbyt dużą ilość twoich danych osobowych, możesz poprosić o usunięcie części z nich. Jeżeli nie jesteśmy zobligowani do ich przetwarzania przepisami prawa lub nie są konieczne do realizacji umowy, usuniemy je.
 4. Prawo do żądania usunięcia danych.
  Możesz zażądać, żebyśmy usunęli wszelkie dane zawierające twoje dane osobowe. Możemy to uczynić tylko wtedy, gdy przepisy prawa nie zobowiązują nas do przetwarzania tych danych (np. dla potrzeb podatkowych). Usuniemy je w najszerszym zakresie, w jakim pozwalają nam na to przepisy.
 5. Prawo do rezygnacji
  z otrzymywania informacji handlowych i marketingowych. W tym celu wystarczy przesłać dyspozycję na adres info@sukurs.edu.pl.

10. Informacje o plikach cookies

 1. Poprzez piki “cookies” należy rozumieć dane informatyczne przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników, przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. W szczególności są to pliki tekstowe, zawierające nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 2. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 3. Pliki cookies przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Operator wykorzystuje te pliki do:
  1. możliwości logowania i utrzymywania sesji użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu
  2. dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego preferencjami wyświetlić stronę
  3. do tworzenia anonimowych statystyk z wyłączeniem możliwości identyfikacji użytkownika.
 4. Pliki cookies wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.
 5. Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym Użytkownika. Ustawienia te mogą zostać zmienione przez Użytkownika w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę “cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenia użytkownika.
 6. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).