Uzyskaj dostęp do portalu. Zamów prenumeratę lub zaloguj się.

List do rodziców

10 powodów, dla których należy czytać dzieciom, i 10 przykazań dla rodziców, którzy chcą, żeby ich dzieci czytały

Jak przekonać rodziców, aby czytali dzieciom i zachęcali je do czytania? Przedstawiamy gotowy do skopiowania list w tej sprawie. Zawiera 10 powodów, dla których warto czytać dzieciom, oraz 10 przykazań dla rodziców, którzy chcą, żeby dzieci czytały. Zwięzły i przekonujący. Skuteczność potwierdza autorka - od kiedy wychowawcy klasy przeczytali go na zebraniu, do biblioteki szkolnej zaczęli zaglądać rodzice i dziadkowie z dziećmi.

 „Bez względu na to, ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz oka­zywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji”.

Jim Trelease

Powyższe słowa, skierowane do ro­dziców, zainspirowały mnie do na­pisania listu do rodziców uczniów nauczania zintegrowanego. Poprosiłam wychowawców, aby przeczytali go na najbliższej wywiadówce. Dodatkowo skopiowany tekst leżał na stoliku, skąd zainteresowani rodzice mogli go zabrać do domu.

Od tego czasu bibliotekę szkolną za­częło odwiedzać więcej rodziców i dziad­ków z dziećmi. Proszą oni o pomoc w wy­borze odpowiedniej książki. Oby tak dalej!

 Szanowni Państwo!

Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czyta­nia. Nie zapominajmy, że pierwszy kon­takt dziecka z książką ma miejsce wła­śnie...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Od 18 zł miesięcznie. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 30 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.