Zamów dostęp za 99 zł do końca roku szkolnego!

Na planszówki do nowoczesnej biblioteki szkolnej

Szerokie omówienie problematyki związanej z obecnością gier planszowych w nowoczesnej szkole. Planszówki stały się obecnie istotnym elementem procesów edukacyjnych i wychowawczych. Jakie są ich zalety?

Dynamiczny rozwój multimediów na krótki czas odesłał popularne w XX wieku gry planszowe do lamusa. Przez ponad dwie dekady homo ludens był zafascynowany grami wideo, a potem grami komputerowymi i na konsole. Rzeczywistość nie przestaje się jednak zmieniać. Dziś planszówki znów święcą triumfy, stając się istotnym elementów procesów edukacyjnych i wychowawczych.

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

Tekturowa plansza, kostka do gry i pionki są atrybutami gier planszowych, które zdobywają coraz większą popularność wśród dzisiejszych uczniów. W czasach PRL-u planszówki były ulubioną rozrywką dzieci, młodzieży i dorosłych. Równie chętnie sięgali po nie pracownicy świetlic, bibliotek, domów kultury, internatów i schronisk młodzieżowych. Jako przedstawicielka pokolenia urodzonego przed wynalezieniem wyszukiwarki internetowej pamiętam godziny spędzone z rówieśnikami, gdy naszą uwagę absorbowały chińczyk, warcaby, Grzybobranie, halma, młynek, Lotto, Na wyścigach, Piłka nożna, Labirynt czy...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 99 zł do końca roku szkolnego. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

03/2019

...lub zamów dodatek Planszówki w Szkole 03/2019

W cenie 15,00 zł

Zamów numer