Uzyskaj dostęp do portalu. Zamów prenumeratę lub zaloguj się.

Szkolne koło profilaktyczno-teatralne

Współpraca z pedagogiem szkolnym

Pogodzenie obowiązków zawodowych z działaniami związanymi z przygotowaniem przedstawienia bywa nie lada wyzwaniem. A gdyby tak nawiązać współpracę z pedagogiem szkolnym? Opis długoletniego projektu, którego efektem był cykl popularnych w szkole spektakli profilaktycznych.

Pogodzenie obowiązków zawodowych z działaniami związanymi z przygotowaniem przedstawienia bywa nie lada wyzwaniem. Współpraca pedagoga szkolnego z bibliotekarzem szkolnym może jednak zaowocować długoletnim projektem, który przyniesie korzyści zarówno aktorom, jak i opiekunom i szkole.

ZAMIAST WSTĘPU

Gdy kilkanaście lat temu pojawił się pomysł utworzenia w szkole grupy teatralnej dla dorosłych, przyświecała mu idea przede wszystkim promocji czytelnictwa. Zebrano grupę nauczycieli chętnych kreatywnie spędzać czas wolny i postanowiono, że będzie co roku na Dzień Dziecka wystawiać premierę stanowiącą inscenizację konkretnej bajki. Tak powstały autorskie wersje (niektóre dość luźno powiązane z oryginałem) znanych bajek dla dzieci. Każda sztuka pozostawiała niedomówienie lub przedstawiała przeinaczone fakty, a wszystko po to, aby dzieciaki zachęcone spektaklem samodzielnie sięgnęły po lekturę....

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Od 18 zł miesięcznie. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 30 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

Informacje
Dodaj artykuł do ulubionych, aby wrócić do niego w przyszłości.