Zamów dostęp za 99 zł do końca roku!

WolneLektury.pl to nie tylko lektury szkolne

Prezentacja zasobów portalu WolneLektury.pl i ich praktycznego zastosowania w bibliotece szkolnej. Jak wykorzystać zasoby cyfrowe w pracy bibliotekarza?

Biblioteka internetowa Wolne Lektury jest dla wielu uczniów i nauczycieli jednym z pierwszych źródeł lektur szkolnych. Ale to także miejsce, w którym młodzi ludzie mogą rozpocząć intelektualną przygodę i przekonać się, że czytanie nie jest tylko nudnym obowiązkiem, ale też może być fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Wolne Lektury  a co to właściwie jest?

Lektury szkolne to prawdopodobnie pierwsza myśl, która przychodzi do głowy po usłyszeniu „Wolne Lektury”. Skojarzenie jest, oczywiście, prawidłowe, ponieważ początkowo działalność biblioteki koncentrowała się na publikowaniu lektur szkolnych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, znajdujących się w podstawie programowej. Zasób ten jednak jest ograniczony – lista lektur jest zamkniętym spisem. Dodatkowo na Wolnych Lekturach udostępniane są tylko te książki, do których wygasły majątkowe prawa autorskie (znajdują się już w domenie publicznej) lub które zostały...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 99 zł do końca roku 2024. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne
Biblioteka w Szkole

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.