Blog biblioteki szkolnej jako forma pracy zdalnej

Pracę nad blogiem biblioteki szkolnej (BiblioUnici) III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie rozpoczęłyśmy w marcu 2020 r. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi stało się formą wspomagającą pracę zdalną naszej biblioteki.

Celem prowadzenia bloga było utrzymanie kontaktu z pracownikami i uczniami poprzez działalność edukacyjną i dydaktyczną oraz promowanie czytelnictwa. Jednocześnie stanowiło ono jedną z form promocji biblioteki.

Problematyka

Tematyka postów zamieszczanych na blogu oscylowała wokół zagadnień promujących czytanie, zdalne nauczanie, portale edukacyjne i strony z darmowymi e-bookami. Materiały zamieszczane były codziennie według ustalonego schematu, tj. obejmowały: zasoby i bazy wiedzy oraz strony z darmowymi e-bookami, audiobookami i lekturami szkolnymi. Następnie pojawił się post Powtórka przed maturą i nie...