Zamów dostęp za 120 zł do końca roku!

Fantastyka dla młodzieży

– jak może zachęcić do czytania?

Fantastyka to jeden z najchętniej wybieranych przez młodzież gatunków. Są pewne tytuły, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Literatura dla młodzieży z gatunku fantastyki naukowej to niezbędny element każdego szkolnego księgozbioru. Wiele książek science fiction może z powodzeniem stać się inspiracją do innych poszukiwań literackich. Od czego zacząć budowę takiego księgozbioru?

Zagadnienie literatury fantastycznej dla młodzieży jest szeroko omawiane w literaturze przedmiotu. W niniejszym artykule chciałbym zasugerować cztery tytuły, które można zakupić w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a które mogą przyczynić się do zwiększenia liczby czytelników i wciągnąć młodzież w świat literackiej przygody.

Wybrane książki to tytuły z gatunku fantastyki naukowej (science fiction), historii alternatywnej, literatury postapokaliptycznej. Wybór podyktowany jest moimi osobistymi doświadczeniami czytelniczymi. Omówiona niżej Gra Endera sprawiła, że jako nastolatek zacząłem sięgać po książki...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 120 zł do końca roku 2024. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.