Zamów dostęp za 120 zł do końca roku!

Jak zachwycić dzieci lekturami?

Część 1 – Picturebooki

Dlaczego warto proponować dzieciom picturebooki? W jaki sposób bibliotekarz może ożywić książkę? Autorka idei czytania wrażeniowego zwraca uwagę na lekturowy problem, o którym od lat mówią nauczyciele, i pokazuje, w jaki sposób można zaprezentować dzieciom lektury od lat funkcjonujące w czytelniczym kanonie. Omawia również przykład książki Cztery zwykłe miski jako pozycję, która pozwala na pielęgnowanie w dzieciach wrażliwości oraz doświadczania radości ze wspólnie wykonanych zadań.

Od wielu lat przyglądam się dzieciom w szkole. Widzę, jak słabnie ich zainteresowanie książkami. Szukam pomysłu na zbudowanie solidnego mostu między dwoma pięknymi światami: światem dziecka i światem literackim zamkniętym na kartach książek. I wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze do znalezienia sposobu, by książka mogła konkurować z pułapkami technologicznymi, które nieustannie zastawia na dzieci postęp cywilizacyjny.

PICTUREBOOKI VS. NOWE TECHNOLOGIE

Mój trop wiedzie w kierunku książek obrazkowych czy też obrazowych, znanych na całym świecie jako picturebooki. Picturebook to specyficzny rodzaj książki, w...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 120 zł do końca roku 2024. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.