Zamów dostęp za 99 zł do końca roku szkolnego!

Loteria w bibliotece

Świętujemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Zapraszamy do realizacji czwartego działania w ramach rocznego programu „Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka”. Tym razem proponujemy prostą zabawę, którą można wykorzystać podczas obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek lub Tygodnia Bibliotek. Polega na zorganizowaniu loterii, podczas której uczniowie wylosują tematykę książki do przeczytania. Akcja opiera się na gotowych materiałach. Ma za zadanie dać nauczycielom bibliotekarzom okazję do zaproponowania uczniom atrakcyjnych książek, po które sami być może by nie sięgnęli. 

Na karcie losów wydrukowanej w czasopiśmie pojawił się błąd. Wydrukowaliśmy dwadzieścia losów, natomiast na plakacie znajduje się szesnaście pól z tematami książek. W tej sytuacji można zrezygnować z czeterech losów lub dorobić własne pola z tematami.

  • Wszystkie informacje na temat programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” znajdują się na stronie: Biblioteka.pl/program. Nadal można do niego dołączyć.
  • Na stronie działa również społeczność uczestników programu, którzy chwalą się działaniami i wymieniają pomysłami.
  • Dotychczasowe działania w ramach programu znajdziesz tutaj. Zajmowaliśmy się już zachęceniem uczniów do regularnego korzystania z biblioteki (Klub Pożeraczy Książek), wzajemnym rekomendowaniem książek (Bookflix) oraz działaniem mającym na celu przedstawienie biblioteki jako bezpiecznego azylu dla uczniów.

Cel działania

Każde z...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 99 zł do końca roku szkolnego. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

03/2024

...lub zamów numer Biblioteka w Szkole 03/2024

W cenie 24,50 zł

Zamów numer
Do pobrania