Zamów prenumeratę lub dostęp na 2024 rok, a dostęp uzyskasz już teraz.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023
Ilustracja: Agnieszka Maszota

Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku,
pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności (np. związanych z realizacją NPRC).

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a poszczególne szkoły same decydują, jaką datę w październiku wybrać. Wiele z nich zresztą decyduje się na bardziej rozbudowane obchody, które czasem trwają przez cały październik.

Sprawozdania z obchodów MMBS w szkołach od wielu lat publikujemy w numerach wakacyjnych (7-8) „Biblioteki w Szkole”. Wszystkie są dostępne na portalu Biblioteka.pl, więc można się inspirować.

Tutaj można zamówić duży (48 x 68 cm) plakat z okazji Miesiąca Bibliotek.

Hasło MMBS 2023 – „BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”

W każdym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ogłasza propozycję przewodniego hasła miesiąca bibliotek. Celem jest zachęcenie bibliotekarzy szkolnych na całym świecie do zwrócenia szczególnej uwagi na jakiś obszar działania bibliotek szkolnych.

Tegoroczna propozycja hasła to: „The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination Flourish”, czyli w tłumaczeniu: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 60 zł do końca roku 2023. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

07-08/2023

...lub zamów numer Biblioteka w Szkole 07-08/2023

W cenie 48,00 zł

Zamów numer
Do pobrania