Zamów dostęp za 99 zł do końca roku!

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jak świętowano w październiku 2008 r.?

Biblioteki szkolne obchodzą swoje święto przez cały październik, odkąd w ubiegłym roku Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych został przemianowany na ich Międzynarodowy Miesiąc. Sprzyja to organizowaniu nie tylko jednorazowych akcji, lecz także długofalowych świątecznych działań.

Biblioteki szkolne obchodzą swoje święto przez cały październik, odkąd w ubiegłym roku Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych został przemianowany na ich Międzynarodowy Miesiąc. Sprzyja to organizowaniu nie tylko jednorazowych akcji, lecz także długofalowych świątecznych działań. Jakich? Nasi czytelnicy jak zwykle mają setki pomysłów. Oto niektóre z nich – sprawdzone w praktyce podczas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2008 r. Zachęcamy też do lektury archiwalnych numerów „Biblioteki w Szkole” (9/2004, 9/2005, 9/2006, 7-8/2007, 7-8/2008), w których znajdują się materiały na temat obchodów święta w poprzednich latach, oraz do odwiedzenia strony www.bibliotekawszkole.pl/mmbs.

Informujmy

Przede wszystkim trzeba poinformować uczniów i nauczycieli o planowanych obchodach. Warto to zrobić już na początku roku szkolnego, a potem systematycznie o święcie przypominać. Z odpowiednim wyprzedzeniem należy przygotować plakaty, które zawisną w widocznych miejscach w szkole, gazetki ścienne, ulotki do rozdawania. W wielu placówkach z okazji święta ukazują się specjalne wydania gazetki szkolnej.

Informacje o Miesiącu Bibliotek Szkolnych trzeba umieścić na stronach internetowych szkoły i biblioteki oraz poinformować o planowanych działaniach lokalną społeczność, np. przez lokalną gazetę, radio czy...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 99 zł do końca roku 2024. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.