Miłość mi wszystko wyjaśniła.

Scenariusz poświęcony pamięci Jana Pawła II

Scenariusz zapoznaje uczniów z biografią Jana Pawła II, przytacza wspomnienia, ciekawostki, anegdoty. Zawiera także fragmenty twórczości poetyckiej papieża. Materiał przeznaczony dla uczniów gimnajum i szkoły ponadgimnazjalnej. Jego realizacja zajmuje około 40 minut. Sprawdzony w praktyce.

Czas realizacji scenariusza – około 40 minut.

W scenariuszu wykorzystano utwory pochodzące z książki Karol Wojtyła: Poezje zebrane. Jan Paweł II: Tryptyk rzymski. Przy cytowanych wierszach podano numery stron, z których utwory pochodzą.

Wszyscy wykonawcy ubrani w białe togi wchodzą na scenę, w tle muzyka Niech mówią, że to nie jest miłość z płyty Oratorium „Tu es Petrus”. Prowadzący spotkanie narratorzy siadają przy okrągłym stoliku, na którym płonie świeczka. Recytatorzy i chórek siadają na piętrowych schodkach – praktykablach. Dekoracja z pastelowych tkanin w kolorze białym i żółtym, wiosenne gałęzie wierzb. Papierowe gołębie wykonane techniką origami, portret Papieża naszkicowany węglem lub zdjęcie.

Narrator I:

Jan Paweł II, Papież, bohater naszego dzisiejszego spotkania. Człowiek wyjątkowy, ukochana postać w bieli. Był kapłanem niezwykłym –...

Dalszy ciąg dostępny jest

dla posiadaczy prenumeraty zamówionej w Wydawnictwie Sukurs.

Otrzymasz dostęp do archiwum z 4 tysiącami artykułów, drukowane numery pocztą i wiele narzędzi dla bibliotekarzy.

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

...lub pobierz ten scenariusz za 9 zł

ze strony Scenariusze.edu.pl