Zamów dostęp za 99 zł do końca roku szkolnego!

Wieczór poezji

– pomysł na uczczenie patrona szkoły

Wieczór poetycki to świetny pomysł na uczczenie patrona lub patronki szkoły, zwłaszcza jeśli parali sie poezją – jak w przypadku Juliana Tuwima, którego twórczość stała się inspiracją do organizacji imprezy złożonej z programu artystycznego i konkursu czytelniczego. Artykuł zawiera przykładową krzyżówkę ze znajomości poezji Tuwima.

Okrągły jubileusz urodzin patrona może być przyczynkiem do organizacji wieczoru poetyckiego. Taka impreza to świetna okazja do promocji czytelnictwa oraz integracji społeczności szkolnej.

Ponieważ od kilkunastu lat prowadzę szkolne kółko teatralne i jednocześnie jestem nauczycielką języka polskiego, od dawna tlił mi się w głowie pomysł organizacji wieczoru poezji poświęconego patronowi szkoły – Julianowi Tuwimowi. Idealną okazją stały się obchody 50-lecia powstania szkoły. Po udanej pierwszej edycji wieczór poetycki na stałe zagościł w naszym kalendarzu uroczystości szkolnych. Od teraz zainicjowana przeze mnie uroczystość poświęcona wybitnemu poecie cyklicznie przybliża uczniom sylwetkę „boskiego szalonego Julka”, jak nazywano Juliana Tuwima.

Organizatorzy i goście

Na imprezy poetyckie do szkoły...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 99 zł do końca roku szkolnego. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

Do pobrania