Oceniaj i komentuj książki ze swojej biblioteki.

Stwórzmy razem bazę rekomendacji dla bibliotekarzy. Które podobają się czytelnikom, a które nie?

Dodaj recenzję książki +
Brune

Autor: Håkon Øvreås

Dwie Siostry, 2020

Gatunek: powieść

ISBN: 978-83-8150-046-3

Wiek 8+

Ocena użytkowników:

{{average}} {{votes}}

Jak się sprawdza w bibliotece? {{userRate}} ({{rates[userRate]}})

Minirecenzja:
Można zmienić świat wokół siebie
Książka na medal
Śmieszna
Świetne ilustracje

Rune nie ma łatwo w życiu. Jest celem ataków chłopaków z podwórka, niedawno zmarł mu dziadek. Ale od czego są marzenia? To one pozwalają mu stać się choć na chwilę kimś zupełnie innym – superbohaterem (o imieniu Brune) który ma odwagę wymierzyć sprawiedliwość. Kiedy nadchodzi noc Rune razem z dwoma przyjaciółmi zmienia świat na lepszy, walczy ze złem. Wzruszająca opowieść o śmierci, relacjach z rodzicami, dziadkiem i rówieśnikami. Niepozorna lektura, świetnie zilustrowana została uhonorowana wieloma nagrodami literackimi na całym świecie.

Bernadeta Listwoń

i Opis wydawcy:

Pierwsza część cyklu o młodocianych superbohaterach, którzy niejedno potrafią zmalować.

Za dnia Rune ma dużo zmartwień – niedawno zmarł jego dziadek, dokuczają mu wredne chłopaki z sąsiedztwa… Ale wieczorami chłopiec zmienia się w nieustraszonego superbohatera Brunego. Pod osłoną nocy wykrada się z domu uzbrojony w pędzle i farbę i… Nie zdziwcie się, jeśli rower jakiegoś łobuza rano będzie brązowy!

Wkrótce do Brunego dołączają przyjaciele: ubrany na czarno Svartle i niebieska mścicielka Blåse. Czy razem zdołają pokonać zło?

Dowcipna i wzruszająca opowieść o żałobie, przyjaźni, odwadze i słusznej zemście, wydana w 30 krajach świata i obsypana nagrodami literackimi w Norwegii i na całym świecie:

Inne książki w serii Brune: