Zamów dostęp za 99 zł do końca roku szkolnego!

Prawa epidemii: skąd się epidemie biorą i czemu wygasają?

Recenzja 2 kwietnia 2021

Prawa epidemii: skąd się epidemie biorą i czemu wygasają?

Autor: Adam Kucharski

Mamania, 2020

Gatunek: opracowanie

ISBN: 978-83-66577-05-3

Minirecenzja:
Zrozumieć epidemię

Bardzo przystępnie napisana publikacja Adama Kucharskiego – naukowca zawodowo zajmującego się badaniami nad epidemią. Łańcuchy epidemii, krzywe epidemii, wygaszanie, kolejne fale… Kucharski omawia pojęcia nieustannie towarzyszące konferencjom prasowym polityków na kilkudziesięciu przykładach studiów przypadków. Zjawiska, o których badacz pisze, i przedstawiana przez niego skala rozmaitych epidemii, z którymi ludzkość zmagała się na przestrzeni wieków, wywierają ogromne wrażenie na odbiorcy. Co ciekawe, modele matematyczne, które Kucharski omawia, oraz historia wybuchów epidemii opisane są lekkim, wręcz niezwykle przyjemnym literackim stylem. Świetny popularnonaukowy i niezwykle potrzebny do uporządkowania bieżącej wiedzy tytuł.

Aleksandra Sobańska

i Opis wydawcy:

Trudno sobie teraz wyobrazić bardziej aktualną książkę niż ”Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają?”. Obecne i interesujące tematy zostały opisane w jasny i zrozumiały sposób.

Lekarz, który ma gorączkę, spotyka nieznajomego w hotelowym lobby w Hongkongu. W Nowym Jorku dziennikarz bierze udział w spotkaniu branżowym pełnym spanikowanych bankierów. W Australii turysta udostępnia film online, dzięki któremu zyskuje sławę - i będzie tego żałować.

Wybuchające epidemie: choroby, wiadomości i pomysły, rozprzestrzeniają się teraz szybciej niż kiedykolwiek. Jakie zasady nimi kierują? Co mówią o naszym życiu? Adam Kucharski z pasją opowiada czytelnikom o epidemiach. Z tej książki dowiesz się, jakie zasady można zaobserwować w rozprzestrzenianiu się wirusów, trendów w modzie i pomysłów oraz jak te uniwersalne prawa wpływają na zachowanie i życie.

W swoim dziele epidemiolog Adam Kucharski mówi o psychologii, medycynie, teorii sieci i matematyce, przygotował doskonałe wytyczne dotyczące ukrytych praw rozprzestrzeniania się rzeczy – od teorii i memów po przemoc i śmiertelne wirusy. Ta książka jest również bardzo zaraźliwa: kiedy ją przeczytasz, zechcesz, aby inni też ją przeczytali.