Zamów dostęp za 120 zł do końca roku!

Co się działo w bibliotekach?

Przegląd inicjatyw bibliotek szkolnych

Co się działo w bibliotekach? Przegląd inicjatyw bibliotek szkolnych
Zdjęcie: Biblioteka X Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach
 1. Z książką Ci do twarzy. Just smile

  Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Obrońców Polskości na Ziemi Ugoskiej w Ugoszczy

  W marcu biblioteka rozpoczęła realizację projektu czytelniczego „Z książką Ci do twarzy. Just smile”. Każdy uczestnik projektu otrzymuje kartę naklejkową z logo biblioteki. Za każdą przeczytaną książkę i rozwiązany test ze znajomości treści wydawana jest naklejka smiley. Książka musi być dopasowana do wieku czytelnika. Zapisy do projektu przyjmuje biblioteka szkolna. Za zebranie 6 naklejek uczeń otrzymuje dodatkową ocenę z języka polskiego. Szczegóły na profilu biblioteki.

  Profil Biblioteki Szkolnej w Ugoszczy na Facebooku (wpis 28 lutego i 14 marca 2023)  Źródło zdjęć: Profil Biblioteki Szkolnej w Ugoszczy na Facebooku (wpis 14 marca 2023)

 2. Selfie z księgozbiorem

  Biblioteka X Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach

  Konkurs fotograficzny „Selfie z księgozbiorem” skierowany był do wszystkich uczniów szkoły. Zadanie polegało na wykonaniu zdjęcia z wykorzystaniem domowej biblioteczki. Liczyły się pomysłowość i ciekawy sposób ujęcia tematu. Zdjęcie powinno prezentować księgozbiór uczestnika konkursu i zachęcać do czytania. Konkurs ogłoszony został w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wyniki konkursu na profilu biblioteki.

  Profil Biblioteki X LO w Katowicach na Facebooku (wpis 21 lutego i 17 marca 2023)  Źródło zdjęć: Profil Biblioteki X LO w Katowicach na Facebooku (wpis 17 marca 2023)

 3. Dzień Kobiet w Bibliotece

  Biblioteka Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Słupsku

  Uczniowie klas starszych, którzy odwiedzili bibliotekę w dniach 8-13 marca mogli wziąć udział w konkursie „Książka jest kobietą”. Zadanie polegało na wybraniu dowolnej książki z bibliotecznego księgozbioru i zamienienie jednego słowa w tytule na słowo „kobieta”. Następnie należało napisać je na karteczce i przykleić w odpowiednim miejscu na okładce książki. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, co zaowocowało powstaniem wielu nowych i nietypowych tytułów książek. Szczegóły na profilu szkoły.

  Profil NSP nr 7 w Słupsku na Facebooku (wpis 13 marca 2023)

  Źródło zdjęć: Profil NSP nr 7 w Słupsku na Facebooku (wpis 13 marca 2023)