Zamów dostęp za 120 zł do końca roku!

Ty możesz uratować świat

Przegląd inicjatyw bibliotek szkolnych

Ty możesz uratować świat Przegląd inicjatyw bibliotek szkolnych
Zdjęcie: Biblioteka III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu
 1. Zdjęcie promujące powieść – konkurs

  Biblioteka III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu

  Konkurs fotograficzny na zdjęcie promujące powieść został ogłoszony w związku z Międzynarodowym Dniem Pisarzy i Pisarek. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywności twórczej; promocja szkolnych talentów oraz propagowanie książek, czytelnictwa i biblioteki szkolnej. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia promującego dowolnie wybraną powieść. Każdy z uczestników mógł przesłać tylko jedno zdjęcie. Jury doceniło kreatywność i oryginalność prac oraz ich artystyczne ujęcie. Nagrodzono trzy osoby. Organizatorkami konkursu były nauczycielki bibliotekarki - Agnieszka Popiel i Katarzyna Witaszek. Szczegóły oraz konkursowe prace dostępne na profilu biblioteki.

  Profil Biblioteki III LO w Radomiu na Facebooku (wpis 29 lutego, 25 marca 2024)


  Źródło zdjęć: Profil Biblioteki III LO w Radomiu na Facebooku (wpis 25 marca 2024)

 2. Ty możesz uratować świat

  Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa w Namysłowie

  Projekt ekologiczno-czytelniczy realizowany w bibliotece szkolnej został zorganizowany przez  ING Bank Śląski i Fundację ING Dzieciom. W projekcie wzięli udział uczniowie jednej klasy I i dwóch klas V. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach realizowanych na podstawie książki Justyny Bednarek Ty możesz uratować świat, w czasie których uświadamiali sobie, że nasze decyzje dotyczące ekologii mają duże znaczenie dla środowiska, klimatu, zwierząt i drugiego człowieka. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, podając propozycje w jaki sposób możemy chronić naszą planetę. Poznawali również ciekawostki z niezbędnika ekologa. Wzięli także udział w konkursie plastycznym „W jaki sposób możemy uratować świat?”, wykorzystując do wykonania prac różne materiały. Powstały pomysłowe i różnorodne prace, które zaprezentowane zostały w czytelni. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 kwietnia w Dniu Ziemi.  Źródło zdjęć i informacji: Biblioteka SP 3 w Namysłowie

 3. Wielkanocny koszyczek

  Biblioteka Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu

  Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs „Wielkanocny koszyczek”, który skierowany był do wszystkich uczniów szkoły podstawowej i liceum. Zadaniem konkursowym było przygotowanie stroika – koszyczka wielkanocnego. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanej ze świętami Wielkanocnymi. Wszystkie koszyczki zostały przekazane do Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej w Sieradzu oraz do Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu. W konkursie wzięło udział 9 osób. Szczegóły oraz wyniki konkursu na stronie internetowej i profilu szkoły.

  Profil ZSK w Sieradzu na Facebooku (wpis 15 i 27 marca 2024)

  Źródło zdjęć: strona internetowa ZSK w Sieradzu