Niedokończone zaklęcie

– scenariusz pasowania na czytelnika

Scenariusz pasowania na czytelnika został stworzony na podstawie nowych lektur szkolnych. Podczas przedstawienia dzieci poznają Detektywa Pozytywkę, Cukierka z Marcelem, a także znane już wcześniej postacie, takie jak np. Kopciuszek. Tekst jest rymowany, z nutką humoru oraz oprawą muzyczną.

Scenariusz pasowania na czytelnika został stworzony na podstawie nowych lektur szkolnych. Podczas przedstawienia dzieci poznają Detektywa Pozytywkę, Cukierka z Marcelem, a także znane już wcześniej postacie, takie jak np. Kopciuszek. Tekst jest rymowany, z nutką humoru oraz oprawą muzyczną.

Postacie:
Lektor, Księga, Detektyw Pozytywka, Cukierek (kot) i Marcel, Kopciuszek, trzy świnki, Wilk.

Nauczyciel:
Witam was serdecznie na uroczystości pasowania na czytelników. W tym szczególnym dniu chcę wam przedstawić Księgę. To na jej stronach zapisane są cudowne opowiadania, wiersze i baśnie.

Nauczyciel wychodzi, wchodzi Lektor.

Lektor:
Księga jest magiczna, bo pozwala nam się przenieść w świat wyobraźni. Czy chcecie razem ze mną poznać jej bohaterki i bohaterów? Tak? Wypowiedzcie więc magiczne zaklęcie… (Lektor zaczyna wypowiadać zaklęcie) Szmery, litery, wyrazy, dramy…

Nagle rozlega się dzwonek i na scenę wybiegają dzieci bawiące się w berka. Jedno dziecko nie zauważa Księgi i wpada na nią z impetem. Księga...

Dalszy ciąg dostępny jest

dla posiadaczy prenumeraty zamówionej w Wydawnictwie Sukurs.

Otrzymasz dostęp do archiwum z 4 tysiącami artykułów, drukowane numery pocztą i wiele narzędzi dla bibliotekarzy.

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

...lub pobierz ten scenariusz za 9 zł

ze strony Scenariusze.edu.pl