Zamów dostęp za 120 zł do końca roku!

Remont jako środek do wykreowania nowej przestrzeni biblioteki

Dzięki modernizacji biblioteki IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu zrealizowano plan najważniejszych zmian – podział na nowe i brakujące obszary: wolnego dostępu, strefy bibliotekarza, relaksacyjny z kawiarenką, miejsce do realizacji projektów, warsztatów i nauki oraz przestrzeń promocyjno-wystawienniczą.

W cyklu „Oblicza bibliotek” przedstawiamy biblioteki szkolne, których siedziby wyróżniają się ciekawymi aranżacjami wnętrz, wysoką funkcjonalnością, wyjątkowym wyposażeniem. Staramy się pokazywać interesujące pomysły na konkretne rozwiązania związane z zagospodarowaniem przestrzeni bibliotecznej. Kładziemy nacisk na praktyczne rady związane z procesem osiągania zamierzonych celów w warunkach, w których funkcjonują polskie biblioteki.

Nauczycieli bibliotekarzy, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami i pokazać ciekawe rozwiązania, zapraszamy do kontaktu z redakcją (bws@sukurs.edu.pl).

Biblioteka IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu

  • Liczba uczniów w szkole: 765.
  • Lokal biblioteki: wypożyczalnia wraz z pracownią komputerową i mazgazynkiem (107 mkw.), czytelnia (70 mkw., czeka na remont).
  • Zbiory: 15 tysięcy jednostek (do czasu modernizacji – 23 tysięcy jednostek).
  • Zatrudnienie: 2 osoby – Jagoda Rycharska (25 godz.) i Gabriela Gustowska (5 godz.), która pełni również funkcję wicedyrektorki szkoły.

Planowanie i wybór projektu

Decyzja o modernizacji biblioteki podjęta została przez dyrekcję szkoły z początkiem roku szkolnego 2020/2021. Po analizie potrzeb...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 120 zł do końca roku 2024. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.

04/2024

...lub zamów numer Biblioteka w Szkole 04/2024

W cenie 24,50 zł

Zamów numer
Galeria zdjęć