Zamów dostęp za 120 zł do końca roku!

Ślubujemy uroczyście...

Pasowanie na czytelnika

Sprawdzone propozycje i wskazówki, które wzbogacą imprezę czytelniczą związaną z pasowaniem pierwszaków na czytelników.

Uroczyste ślubowanie pierwszaków i pasowanie ich na czytelników biblioteki szkolnej odbywa się zwykle w drugim semestrze na przełomie marca, kwietnia. Należy się do niego porządnie przygotować. Scenariuszy pojawiało się na łamach „Biblioteki w szkole” wiele, sama korzystam z nich, modyfikując i dopasowując je do swoich warunków i możliwości. Przedstawiam kilka pomysłów, które u mnie się sprawdzają. Pasowanie na czytelników jest bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców. Warto wykorzystać tę chwilę do promowania swojej pracy i biblioteki szkolnej.

Przygotowania do uroczystości

  • Wypisuję karty czytelników wg listy z dziennika oraz legitymacje czytelnicze z imieniem i nazwiskiem ucznia, numerem w dzienniku (przy kolejnych wizytach z tą legitymacją sprawnie i szybko wyszukuję karty dzieci).
  • Podaję dyrekcji terminy lekcji bibliotecznych, tj. pasowania pierwszaków, i zapraszam na te lekcje (taka wizyta jest traktowana jako hospitacja zajęć innych niż lekcja, dyrektor lub wicedyrektor naszej szkoły zawsze uczestniczy w tej uroczystości, a dzieci czują się zaszczycone, gdy otrzymują od nich gratulacje).
  • Wychowawców proszę, by ogłosili uczniom, że obowiązuje...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Za 120 zł do końca roku 2024. Prenumerata
Baza ponad 5 tysięcy artykułów z 32 lat
Drukowane numery pocztą
Wszystkie numery w formie online
Szkolenia, narzędzia i porady prawne

Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.